DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Spotkanie dyrektora generalnego LP z producentami palet

Lasy Państwowe

Autor:
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2005-12-20


Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Matysiak spotkał się z przedstawicielami Związku Producentów i Eksporterów Palet Drewnianych w Polsce, Polskiego Komitetu Narodowego EPAL, Stowarzyszenia „Dom Drewniany” oraz przedstawicielem producenta programu ogrodowego. Omówiono sytuację przemysłu drzewnego i współpracy Lasów Państwowych z odbiorcami surowca drzewnego do 100 tys. m3.

Przedstawiciele drzewiarzy przedstawili dyrektorowi swoje oczekiwania dotyczące zasad sprzedaży drewna przez Lasy Państwowe i sytuacji na rynku drewna okrągłego. Wyrazili m.in. chęć unormowania długoterminowej współpracy Lasów Państwowych z odbiorcami surowca drzewnego.

- Mimo wydania przez poprzedniego dyrektora generalnego zarządzenia numer 51 o zawieraniu porozumień długoterminowych z odbiorcami drewna na poziomie regionalnym, w wielu dyrekcjach nie jest ono realizowane. Oczekujemy, że nowy dyrektor doprowadzi do podpisania tego typu porozumień - powiedział Kazimierz Czapiewski z Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Rzecku.

Producenci palet i drzewiarze chcieliby także uczestniczyć w ustalaniu cen wyjściowych drewna okrągłego, a wyliczenia te ściśle wiązać z kursem euro według zaproponowanego przez siebie wzoru.

Dyrektor Andrzej Matysiak wyraził zgodę na zawieranie porozumień długoterminowych przez dyrektorów regionalnych dyrekcji LP na okres do 2 lat i obiecał, że przeanalizuje pozostałe propozycje drzewiarzy.

- Lasom Państwowym zależy na rozwoju wszystkich gałęzi przemysłu drzewnego, w tym branży opakowań drewnianych, bo to nasz naturalny partner biznesowy. Z propozycjami producentów palet zapoznałem się z zainteresowaniem i jestem przekonany, że uda nam się osiągnąć kompromis – powiedział dyrektor generalny.

Kolejne robocze spotkanie dyrektora z producentami zaplanowano na luty.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz