DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Gospodarka się rozkręca

Autor:
Źródło:
Data: 2005-12-20


W listopadzie produkcja przemysłowa wzrosła o 8,5 proc. Polska w czołówce krajów UE
W listopadzie produkcja przemysłowa wzrosła bardziej niż oczekiwali ekonomiści. Ale choć gospodarka się rozkręca, producenci otrzymują za swe wyroby mniej niż przed rokiem.

Ekonomiści oczekiwali, że w listopadzie sprzedaż przemysłu zwiększy się o 7,0-7,4 proc. Tymczasem produkcja wzrosła o 8,5 proc. – poinformował Główny Urząd Statystyczny. Oznacza to, że gospodarka przyspiesza, po słabym pierwszym półroczu. (...)
Według GUS, w listopadzie produkcja była większa niż przed rokiem w 22 spośród 29 działów przemysłu.
Najwięcej zwiększyła się produkcja maszyn i urządzeń, wyrobów gumowych i z tworzyw sztucznych, wyrobów z metali i z drewna, sprzętu oraz artykułów spożywczych i napojów.

Ciągniemy UE w górę
Polska wypada bardzo dobrze na tle innych krajów Unii Europejskiej. Według najnowszych danych Eurostatu, dostępnych za październik, należymy do bezspornych liderów. Listę tą otwierają Węgry, gdzie produkcja przemysłowa w porównaniu z wrześniem wzrosła o 1,9 proc. U nas zwiększyła się o 1,7 proc. W całej Wspólnocie przyrosty odnotowano tylko w siedmiu krajach członkowskich, a w piętnastu doszło do regresu. Największe miesięczne spadki stały się udziałem Litwy (-6,3 proc.), Portugalii (-4,2 proc.) i Czech (-3,8)...

Janusz K. Kowalski, Tadeusz Barzdo - (GP)

Gazeta Prawna - Gospodarka: Nr 246 (1611)


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz