DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Forte ruszyło w Rosji

Autor:
Źródło:
Data: 2005-12-16


Giełdowy producent mebli uruchomił wczoraj nowy zakład we Wladimirze i zapowiada kolejne inwestycje. Najpierw rozbuduje fabrykę na Ukrainie...

Miliard przychodów w ciągu trzech lat
Fabryka we Wladimirze (200 km od Moskwy) prowadzona jest przez Forte Rus, firmę w 100% zależną od giełdowego producenta mebli. Nakłady na cały projekt (modernizacja i przebudowa istniejących obiektów) wyniosły do tej pory ok. 9 mln euro. - W przyszłym roku zakończymy kolejny etap inwestycji. Wartość całego projektu powinna się zamknąć w 11 mln euro - mówi prezes Maciej Formanowicz. - Pod koniec 2006 r. zakład osiągnie pełne moce produkcyjne. W kolejnych latach wartość produkcji powinna osiągnąć 20 mln euro rocznie - dodaje. Docelowo zakład będzie zatrudniał 250 osób. Przez pięć lat, począwszy od 2007 r., Forte będzie przysługiwać zwolnienie z podatku od nieruchomości oraz 50% ulgi w podatku dochodowym.

Rozpoczęcie produkcji w Rosji będzie miało wpływ na rozwój Forte na Ukrainie. - Do tej pory meble Forte sprzedawane w Rosji pochodziły z naszego zakładu w Artiomowsku na Ukrainie. Teraz fabryka będzie mogła skupić się na rozwoju sprzedaży na swoim rynku. Jego potencjał też jest duży - podkreśla prezes Formanowicz. W 2006 r. planowana jest rozbudowa zakładu na Ukrainie. - Prawdopodobnie będzie to koszt około 3-4 mln euro. W przyszłości możliwe jest również rozbudowanie zakładu w Rosji - zapowiada Andrzej Korzeb, członek zarządu Forte. Jaka będzie wartość kolejnych inwestycji? - Na pewno będą niższe, gdyż infrastruktura i powierzchnie są już sfinansowane - odpowiada A. Korzeb.
(...)

PAP
Magdalena Graniszewska
Fragment tekstu z Gazety Giełdy Parkiet


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz