DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Serwis DREWNO.PL obchodzi 7 urodziny

Drewno.pl

Autor:
Źródło: Drewno.pl
Data: 2005-12-15


Serwis DREWNO.PL działa już 7 lat. W grudniu 1998r. rozpoczęliśmy działalność jako pierwszy serwis informacyjny branży drzewnej w Polsce.

Pierwsza wersja serwisu z 1998r.Pierwsza wersja serwisu z 1998r.

Trudne początki
Uboga szata graficzna (na zdjęciu obok - niestety tylko takie zachowało się w archiwach), stosunkowo nieliczne odwiedziny - takie były początki. Po kilku miesiącach statystyki serwisu rejestrowały ok. 300 odwiedzin miesięcznie i 1000 obejrzanych stron. Niewiele, jednak siedem lat temu rozmawiając z przedsiębiorstwami tłumaczyć należało co to jest "strona www" i do czego może służyć Internet. Dzisiaj większość firm posiada przynajmniej swoją wizytówkę w sieci, a znaczna część ich pracowników korzysta z Internetu w swojej codziennej pracy.

Wciąż więcej
Już w 1999 roku strona została przebudowana nabierając większej funkcjonalności. Popularnością zaczęła się cieszyć Tablica ogłoszeń - pierwowzór dzisiejszej Giełdy ogłoszeń. Pod koniec 2000r. serwis co miesiąc notował ponad 5000 odwiedzin i ponad 20000 obejrzanych stron.

Kolejne przebudowy systemu miały miejsce mniej więcej co dwa lata. Duże zmiany w serwisie nastąpiły w 2004r. po połączeniu serwisów DREWNO.PL i DREWNO.COM.PL. Powstała wtedy m.in. nowa szata graficzna i profesjonalna Giełda ogłoszeń.

Nowości zostały odebrane pozytywnie przez naszych użytkowników. Potraktowaliśmy to jako bodziec do wprowadzenia kolejnych działów. Powstała między innymi rosyjskojęzyczna giełda oraz sklep internetowy. Nasze działania oraz rosnąca popularność Internetu sprawiły, że obecnie co miesiąc notujemy około 200.000 odwiedzin i 1.000.000 obejrzanych stron.

W 2005r. "wyszliśmy z Sieci". Aktywnie uczestniczymy w wielu imprezach. Spotkać nas można na targach branżowych. Zorganizowaliśmy I Turniej Piłkarski Branży Drzewnej.

Będzie więcej
Wśród naszych najbliższych planów jest uruchomienie kolejnych wersji językowych Giełdy ogłoszeń. Mamy nadzieję, że pozwolą one na skuteczne poszukiwania partnerów biznesowych w całej Europie i dalej - na innych kontynentach.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz