DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Konferencja z udziałem dyrektora LP c.d.

Autor:
Źródło:
Data: 2005-12-13


Usprawnienie funkcjonowania PGL LP w warunkach gospodarki rynkowej, usprawnienie nadzoru i samokontroli na wszystkich szczeblach zarządzania, ograniczenie kosztów zarządu i zmiany w handlu drewnem zapowiedział dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Matysiak podczas konferencji prasowej w ministerstwie środowiska.

Dyrektor Matysiak zapowiedział, że nie będzie zmieniał rzeczy, które dobrze funkcjonują w Lasach, ale zamierza poprawić pewne niedociągnięcia. Wymienił m.in. politykę kadrową, o którą wiele osób w Lasach Państwowych miało – jak się wyraził – uzasadnione pretensje do poprzedniego dyrektora, szczególnie spośród osób związanych z prawicą.

Zapowiedział też pewne korekty w systemie sprzedaży drewna, m.in. większą dostępność surowca dla mniejszych odbiorców. Podkreślił jednak, że możliwości pozyskania drewna ogranicza prawo.
- Należy pamiętać, że rozmiar pozyskania jest uzależniony od tzw. etatu cięć, określanego w 10-letnim planie urządzania lasu dla nadleśnictw, którego nie można przekroczyć – stwierdził.
Dyrektor zapewnił również o swojej gotowości do współpracy ze wszystkimi, którym na sercu leży dobro polskich lasów. Wskazał m.in. na swojego poprzednika w Dyrekcji Generalnej LP, Janusza Dawidziuka.
- Deklaruję pełną otwartość i chęć współpracy w duchu prawdy ze wszystkimi, którzy tylko będą chcieli ze mną współpracować, w tym z panem dyrektorem Dawidziukiem – powiedział Andrzej Matysiak. - Jestem świadomy faktu, że lasom potrzebna jest ciągłość. Nasze krótkie dyrektorskie kadencje są przecież tylko epizodem w ich życiu.

Obecny na konferencji Janusz Dawidziuk pogratulował Andrzejowi Matysiakowi wyboru na funkcję dyrektora generalnego i zapewnił o gotowości do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem.
- Życzę panu dyrektorowi, aby praca układała mu się w taki sposób, by zapewnić rozwój Lasów Państwowych i polskiego leśnictwa – powiedział Dawidziuk.
Podziękował również za życzliwą troskę mediów dla Lasów i poprosił o podtrzymanie tej życzliwości wobec nowego dyrektora generalnego.

Przemysław Przybylski
Rzecznik prasowy Lasów Państwowych


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz