DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Auta dla firm mogą być tańsze

Autor:
Źródło:
Data: 2005-12-12


Niemcy odliczają cały VAT przy zakupie auta dla firmy. Czy podobnie może być w Polsce? W styczniu zastanowi się nad tym komisja gospodarki - informuje "Puls Biznesu".

Kolejne ustawy o VAT były krytykowane przez branżę motoryzacyjną. Niechęć budziła skomplikowana formuła przepisów oraz ograniczanie listy aut, których zakup uprawniał do pełnego odpisu tego podatku.

To w nich producenci i dilerzy widzieli winowajcę zapaści na rynku. Apelowali o uproszczenie przepisów. Jest szansa, że w końcu wysłuchają ich politycy.

- Na styczniowym posiedzeniu komisji gospodarki chciałbym przedyskutować tą kwestię. Jeśli chodzi o branżę motoryzacyjną, to dobrym wzorem byłoby rozwiązanie niemieckie. Zakup każdego samochodu zarejestrowanego na firmę umożliwia pełny odpis VAT, a podatkiem obłożone jest użytkowanie pojazdu służbowego do celów prywatnych - informuje Artur Zawisza, poseł PiS, przewodniczący sejmowej komisji gospodarki.

Dodaje, że posiedzenie komisji zakończone zostanie skierowaniem dezyderatu w kwestii VAT do "akceptującej informacji rządu".

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Pulsu Biznesu".


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz