DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

PROFIm: Kolejna inwestycja na ukończeniu

PROFIm

Autor:
Źródło: PROFIm
Data: 2005-12-07


Kolejną inwestycję kończy firma PROFIm, producent foteli i krzeseł biurowych z Turku. Na przełomie 2005/2006r. w nowej hali magazynowo-produkcyjnej ruszy montaż krzeseł. Linia zajmie połowę obiektu o powierzchni 6 tysięcy metrów kwadratowych.

Patrząc z lotu ptaka na zakład produkcyjny PROFIm przy ulicy Górniczej, widać jak wiele miejsca zajęły tam w ostatnich latach nowe budynki. Trzy lata temu wyrosła hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni 5000 m2.
W zeszłym roku wybudowano rampę kolejową. Na zewnątrz i wewnątrz fabryka ulega nieustannej modernizacji i rozbudowie. Wiosną przyszłego roku zapełni się część dużej hali o powierzchni 6 tys. m2. - Nowa hala to poważna i kosztowna inwestycja, ale zarząd firmy od samego początku inwestowanie ma „we krwi” – tłumaczy Jakub Rzetecki, kierownik marketingu PROFIm – Rozbudowujemy fabrykę, unowocześniamy jej wyposażenie, wprowadzamy do produkcji projekty znanych designerów. Jeśli myślimy o klientach w Europie i w pozostałych rejonach świata – nie mamy innej drogi.

Część powstającego właśnie obiektu, pomieści stanowiska do tapicerowania, montażu i pakowania krzeseł. Do nowej hali planowane jest również przeniesienie maszyny do wylewania pianek, co ma przysłużyć się lepszej logistyce procesu produkcyjnego. Pozostałą powierzchnię przeznaczono na magazyn wyrobów gotowych. – Dzięki nowej hali i reorganizacji procesu tapicerowania, montażu i pakowania, będziemy mogli znacznie zwiększyć moce właśnie tej części procesu wytwarzania – wyjaśnia Paweł Chmiela, dyrektor ds. produkcji w PROFIm – Miesięcznie planujemy montować tu ponad 25 tys. krzeseł.

Następnym krokiem będzie zagospodarowanie kolejnych, prawie 7 tys. metrów kwadratowych, gdzie umieszczone zostaną trzy linie produkcyjno-montażowe. - Specjaliści firmy wciąż głowią się nad ulepszaniem koncepcji organizacji montażu krzeseł, który powinien być i wydajniejszy, i bardziej elastyczny. Pozwala to bowiem na szybkie reagowanie na potrzeby naszych klientów. – dodaje Paweł Chmiela.

W niedalekiej przyszłości pod jednym Turkowskim adresem znajdzie się całe przedsiębiorstwo. Mówi się już o nowym biurowcu. Patrząc na rozmach i tempo, z jakim rozrasta się firma, nie trzeba będzie czekać na ten moment zbyt długo.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz