DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

FurniFab: prezentacja trendów w dziedzinie tkanin obiciowych

SURVEY Marketing + Consulting

Autor:
Źródło: SURVEY Marketing + Consulting
Data: 2005-12-07


Już po raz drugi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się targi FurniFab – Furniture Fabric Show - Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Akcesoriów Tapicerskich Poznań 2006. W dniach od 14 do 16 marca w hali 6A można będzie obejrzeć wszystkie nowości proponowane przez producentów europejskiego przemysłu tkanin, skór do mebli tapicerowanych i do siedzenia: materiały obiciowe i drukowane, naturalna i sztuczna skóra oraz mikrofaza, inlety i poduszki, materiały obiciowe, materiały sklejane, materiały tapicerskie.

Targi FurniFab w Poznaniu<br>Fot. SurveyTargi FurniFab w Poznaniu<br>Fot. Survey

Wiosną 2005 roku Targi FurniFab zostały przeniesione z Komornik do nowoczesnych hal Międzynarodowych Targów Poznańskich w centrum miasta. Zadecydowała o tym coraz większa liczba odwiedzających i dobra współpraca z kierownictwem Międzynarodowych Targów Poznańskich. "Utwierdza nas to w przekonaniu o celowości dalszej rozbudowy targów FurniFab w Polsce", powiedział Peter H. Meyer, Prezes firmy SURVEY Marketing + Consulting Sp. z o.o., organizator targów FurniFab.

Wiosną 2006 roku ponad 100 wystawców reprezentujących przedsiębiorstwa z branży przemysłu tkanin meblowych zaprezentuje w Poznaniu obowiązujące trendy w odniesieniu do tkanin i skór obiciowych oraz innowacje związane z produkcją mebli do siedzenia. Specyfiką targów FurniFab jest zawieranie atrakcyjnych transakcji na dużą skalę. Swój udział zgłosili wystawcy z Belgii, Danii, Niemiec, Włoch, Litwy, Holandii, Korei, Polski, Szwajcarii, Hiszpanii i Czech. "Spodziewamy się ponad 2.000 gości - specjalistów", powiedziała manager targów FurniFab, Iwona Cerba. Zapowiedzieli swój udział goście z rejonów od Sztokholmu po Wiedeń, od Moskwy po Paryż, od Helsinek po Pragę, od Kijowa po Berlin i od Kopenhagi po Warszawę. W celu pozyskiwania odpowiednich gości targowych, zaproszenia są celowo kierowane do kierowników działów zakupów, działów odpowiedzialnych za design i zarządzanie produktem w firmach. Umożliwia to efektywne kontakty targowe i szybkie zawieranie transakcji na miejscu.

W ramach forum TREND DESIGN 2006 podczas FurniFab, adresowanego do gości - specjalistów z branży i dziennikarzy, organizatorzy zamierzają skoncentrować się w jeszcze większym stopniu niż dotychczas na trendach kolorystycznych i trendach w doborze tkanin na lata 2006/2007, stwarzając na targach centralną platformę informacyjną. Forum zostanie przygotowane i zorganizowane przez polskie atelier wzornicze D.A.B Borowiński z Łodzi, które jako organizator podobnych koncepcji trendów zyskało renomę na targach specjalistycznych w Polsce i Niemczech. Właściciel atelier, dr Marek Borowiński, przygotuje przed otwarciem targów koncepcje obowiązujących trendów i kolorystyk w dziedzinie tkanin i skór meblowych, które zostaną następnie udostępnione wystawcom FurniFab. Będą mieli oni możliwość dostarczenia organizatorowi własnych nowości w dziedzinie tkanin, odpowiadających koncepcjom opracowanym przez pana Borowińskiego. Nowe tkaniny wystawców zostaną zaprezentowane na targach FurniFab w ramach forum trendów w centralnym miejscu hali wystawowej. "Poprzez to nowe narzędzie marketingowe przyczynimy się do promocji produktów naszych wystawców, a jednocześnie oferujemy gościom-specjalistom nowe wartości", - mówi Iwona Cerba.

Trendy-impresje na 2006 rok
Po tym, jak przez szereg lat w dziedzinie tkanin obiciowych dominowały raczej odcienie przygaszone, obecnie pojawiają się kolory bardziej żywe i wyzywające. Wiele wskazuje na to, że z pewnym opóźnieniem do branży meblowej przenikają trendy z przemysłu odzieżowego. Obecnie wielu producentów prezentuje tkaniny meblowe w najprzeróżniejszych, wielobarwnych konstelacjach. Można nawet napotkać silnie skontrastowane kolory i rzucające się w oczy wzorzyste prążki, mówi się nawet o wprowadzeniu takich zestawień kolorystycznych jak zieleń i róż, czy zieleń połączona z czerwienią i oranżem. Uwaga koncentruje się zarówno na wzornictwie, jak i na cechach funkcjonalnych tkanin meblowych. I tak na przykład niektórzy producenci intensywnie pracują nad usprawnieniem technologii usuwania plam z tkanin meblowych. Efektem końcowym miałoby być wytworzenie zmywalnej tkaniny obiciowej, co zrewolucjonizowałoby tą branżę. Kolejnym kierunkiem jest wprowadzenie do tkanin meblowych zabezpieczeń antybakteryjnych.

Jak w praktyce funkcjonuje wzornictwo mebli wyściełanych, pokazuje renomowana firma Lirka z Warszawy, restaurująca na targach FurniFab stare meble tapicerowane. Restauratorzy wykorzystują stare jak i nowe, wystawiane na targach tkaniny, dzięki czemu można się będzie z bliska przyjrzeć aktualnym trendom "na obiekcie". "Cieszymy się, że udało nam się dla tej akcji pozyskać firmę Lirka i czekamy w napięciu na jej wyniki" - powiedziała Iwona Cerba.

Targi FurniFab w Poznaniu nie są jedynymi targami dostawców dla przemysłu mebli do siedzenia i mebli tapicerowanych, organizowanych przez firmę Survey w 2006 roku. Takie targi odbywać się będą także równolegle z targami ZOW w Moskwie (25-28 kwietnia) i targami ZOW w Madrycie (13-16 czerwca).

FurniFab: prezentacja trendów w dziedzinie tkanin obiciowych (Zdjęcia: 2)

Targi FurniFab w Poznaniu<br>Fot. SurveyW sezonie 2006 modne<br>tkaniny meblowe będą miały<br>kontrastowe kolory i prążki<br>Fot: VdHI

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz