DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Sezon nagród dla Barlinka

Barlinek SA

Autor:
Źródło: Barlinek SA
Data: 2005-12-07


Barlinek S.A. został laureatem dwóch prestiżowych nagród - “Budowlana Firma Roku” i “Dobra Firma”. Stanowią one dowód uznania zarówno przedstawicieli branży budowlanej, jak i ekonomistów.

Dyr. Handlowy - Marek Janke<br>odbiera tytuł Dobra FirmaDyr. Handlowy - Marek Janke<br>odbiera tytuł Dobra Firma

Wyróżnienie “Budowlana Firma Roku”, przyznane po raz trzeci przez redakcję i radę programową miesięcznika “Kalejdoskop Budowlany”, to nagroda dla firm i organizacji budowlanych za dynamiczny rozwój i pozycję osiągniętą w mijającym roku. Szczególną uwagę zwraca się na podejmowane inwestycje, innowacyjność produktów oraz udział w targach i innych przedsięwzięciach. Barlinek S.A., jedyny producent podłóg w gronie nagrodzonych, oprócz tytułu “Budowlana Firma Roku”, otrzymał także dwa inne wyróżnienia “Kalejdoskopu Budowlanego” – za skuteczne zarządzanie firmą oraz za strategię marketingową w 2005 r. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 1 grudnia b.r.

Uznanie środowiska biznesu potwierdziła nagroda “Dobra Firma” dziennika Rzeczpospolita, przyznana firmie 30 listopada. 20 tegorocznych laureatów zostało wybranych spośród 1140 polskich przedsiębiorstw, których sprawozdania finansowe nie budziły żadnych zastrzeżeń. Kapituła konkursu, stworzona z wybitnych polskich ekonomistów, przy ocenie brała również pod uwagę wzrost sprzedaży w ciągu ostatnich 3 lat, wskaźniki rentowności oraz tempo rozwoju.

To nie jedyna nagroda jaką Barlinek S.A. otrzymał w listopadzie. Firma została także wybrana przez mieszkańców województwa zachodniopomorskiego Filarem Polskiej Gospodarki w konkursie “Pulsu Biznesu”. Wyróżnienie to przyznawane jest przedsiębiorstwom prowadzącym działania prospołecznie, które są solidnymi pracodawcami i osiągnęły sukces ekonomiczny.

Barlinek S.A. to największy krajowy producent drewnianych podłóg warstwowych i jeden z czołowych na świecie. Główny produkt firmy, stworzona w 100% z drewna deska barlinecka jest popularna nie tylko w Polsce, ale również za granicą – eksport odbywa się do 26 krajów na 3 kontynentach. Inwestycje zrealizowane w Barlinku przekroczyły w ciągu ostatnich pięciu lat wartość 200 mln zł. Dotyczyły przede wszystkim zwiększenia mocy produkcyjnych, rozszerzenia sieci dystrybucji i działań proekologicznych (m.in. budowa nowej ekologicznej kotłowni opalanej biomasą). We wrześniu b.r. firma z sukcesem zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Podyskutuj na forum o produktach Barlinka


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz