DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Nowy Styl - Kapitalizm w dobrym stylu.

Nowy Styl

Autor:
Źródło: Nowy Styl
Data: 2004-11-08


6 listopada zebrała się Kapituła Nagród Kisiela, przyznając tegoroczną nagrodę w kategorii "Przedsiębiorca" Adamowi Krzanowskiemu, współwłaścicielowi firmy Nowy Styl. Jak określił przewodniczący tegorocznej kapituły, Jan Krzysztof Bielecki, Adamowi Krzanowskiemu nagrodę przyznano "za kapitalizm w dobrym stylu".<

Adam KrzanowskiAdam Krzanowski

Adam Krzanowski został nominowany do nagrody przez Leszka Balcerowicza, prezesa NBP. Adam Krzanowski należy do młodego pokolenia przedsiębiorców, którzy osiągnęli sukces nie dzięki związkom z polityką, ale dzięki ciężkiej i rozumnej pracy - mówił Leszek Balcerowicz Kapituła proponowała, aby nagrodzić również Jerzego Krzanowskiego. Niestety regulamin pozwala nagrodzić tylko jedną osobę w każdej kategorii. Tę nagrodę traktuję jako przyznaną mnie i bratu Jerzemu. Firma Nowy Styl to przecież nasze wspólne dzieło. Nagroda została przyznana mnie gdyż zadziałała po prostu zasada starszeństwa - powiedział Adam Krzanowski. Sukces naszej firmy jest możliwy tylko dzięki zaangażowaniu i pracy wszystkich pracowników Grupy Nowy Styl - dodał Krzanowski.

Nagroda Kisiela to coroczne wyróżnienie upamiętniające publicystę, kompozytora i pisarza Stefana Kisielewskiego. Nagroda jest od 15 lat przyznawana w 3 kategoriach: Polityk, Publicysta i Przedsiębiorca. W 1990 roku Stefan Kisielewski po raz pierwszy nagrodził szes-naście wybranych przez siebie osób. Po śmierci Kisiela (1992) wyróżnienia dla polityka, przedsiębiorcy i publicysty przyznaje kapituła złożona z laureatów z lat poprzednich. Członkowie kapituły honorują osoby, które twardo i konsekwentnie trzymają się Kisielowskiej triady: liberalizmu, przyzwoitości i zdrowego rozsądku. Przedsięwzięciu patronuje redakcja tygodnika "Wprost". W ostatnich latach laureatami Nagrody byli miedzy innymi: Donald Tusk, Krzysztof Pawłowski (rektor WSB-NLU), Roman Kluska.

Tegoroczne nagrody zostaną uroczyście wręczone 8 grudnia w ulubionej warszawskiej ka-wiarni Stefana Kisielewskiego "Rozdroże". W kategorii Polityk nagrodzono Jerzego Hausnera "za odwagę bycia liberalnym", zaś w kate-gorii Publicysta - Teresę Bogucką "za analizę postkomunistycznej rzeczywistości".

Informacje o firmie Nowy Styl

Nowy Styl to grupa składająca się obecnie z 16 spółek-córek. Połowa z nich działa w Polsce, pozostałe za granicą. Firma powstała w 1992r. jej założycielami byli Adam i Jerzy Krzanowski oraz Ronald i Henry Stern.
Nowy Styl produkuje meble, krzesła oraz fotele zaprojektowane zarówno do miejsc pracy -biur, sal konferencyjnych, audytoryjnych, szkół, pokoi dziecięcych, oraz miejsc odpoczynku - kawiarni, restauracji, jadalni i kin.
Grupa Nowy Styl zatrudnia ponad 4400 osób. Każdego miesiąca fabryki opuszcza 500.000 szt. krzeseł, 270.000 z nich powstaje w polskich zakładach. Wartość obrotów Grupy wyniosła w ubiegłym roku prawie 226 mln euro.
Grupa Nowy Styl posiada klientów na całym świecie. Około 70 proc. produkcji trafia do odbiorców w 60 krajach świata. Produkty krośnieńskiej można spotkać m.in. w placówkach francuskiej poczty, w parlamencie i ministerstwach Węgier. W 2003 roku wyroby firmy służyły m.in. publiczności wyborów Miss Universum w Panamie i uczestnikom szczytu gospodarczo - politycznego G8 w Evian. 50 tys. krzeseł wyprodukowanych przez Nowy Styl trafiło do obiektów sportowych podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach.
Wszystkie wyroby Nowego Stylu są szczegółowo testowane w laboratoriach technicznych. Szereg krzeseł uzyskało Znak Sprawdzonego Bezpieczeństwa GS przyznawany przez Instytut LGA w No-rymberdze, posiada atesty wytrzymałości oraz ognioodporności tapicerki. Firma posiada certyfikat ISO 9001:2000.
Firma jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in.: Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w 2004 roku w kategorii Eksporter, w 2000 r. otrzymała tytuł "Najlepsze polskie przedsiębiorstwo" w rankingu zorganizowanym pod patronatem premiera RP i Polskiej Akademii Nauk przez dziennik "Prawo i Gospodarka", Złotą Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu przyznaną przez Business Centre Club. Jej właściciele zostali uhonorowani nagrodą im. Andrzeja Wierzbickiego przyznaną przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych za zbudowanie i rozwijanie nowoczesnej firmy.
Nowy Styl wspiera finansowo placówki służby zdrowia, szkoły, organizacje charytatywnym, stowarzyszenia kulturalne i sportowe, parafie. Od 2000 roku Nowy Styl gości na dorocznych Balach Karnawałowych 600 wychowanków podkarpackich Domów Dziecka.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz