DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Sezon na zielone drzewka

Dziennik Bałtycki

Autor:
Źródło: Dziennik Bałtycki
Data: 2005-12-06


Leśnicy i działkowcy walczą ze złodziejami drzewek iglastych. W okresie przedświątecznym ginie najwięcej choinek. By temu zapobiec, rozpoczęły się już kontrole lasów.

- Od początku grudnia stajemy się bardzo czujni i staramy się zapobiec nielegalnej wycince choinek z lasu - opowiada Artur Rostkowski, leśnik z Kątów Rybackich.
Drzewka można kupić legalnie w każdej leśniczówce. Cena jest uzależniona od wielkości. Wahają się one od 10 złotych za małą choinkę, do 50 złotych za dużą. - Od 1 listopada do 6 stycznia trwa wzmożona kontrola. Tworzymy razem m. in. ze Strażą Graniczną i Strażą Leśną wspólne patrole. Od Święta Zmarłych, kiedy potrzebne są pierwsze stroiki z gałęzi choinek, mamy przypadki wycinki drzew z lasu czy szkółek - mówi Bernard Olejniczak z Nadleśnictwa w Elblągu.
- Udaje się nam złapać kilka osób na gorącym uczynku, ale wiele takich przypadków nie jesteśmy w stanie wykryć. Za nielegalną wycinkę drzew grozi mandat lub sprawa w sądzie grodzkim. Zazwyczaj kończy się na mandacie, w zależności od szkodliwości czynu. Kara pieniężna równa się cenie rynkowej choinki.

Pełny tekst: Dziennik Bałtycki, info: LP


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz