DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Andrzej Matysiak nowym dyrektorem LP

Autor:
Źródło:
Data: 2005-12-06


Minister środowiska powołał nowego dyrektora generalnego Lasów Państwowych. Został nim Andrzej Matysiak, były zastępca dyrektora regionalnego w Radomiu.

Nowy dyrektor generalny ma 43 lata. Ukończył Technikum Leśne w Zagnańsku oraz studia na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (dyplom w roku 1986).

Jest również absolwentem Studium Podyplomowego „Produkcyjność lasu” (Wydział Leśny SGGW) oraz studiów podyplomowych „Ocena i Wycena Zasobów Przyrodniczych” (Wydział Nauk o Zwierzętach SGGW) i „Organizacja i Zarządzanie” (Wydział Ekonomiczny Politechniki Radomskiej). Obecnie jest w trakcie studiów doktoranckich na Wydziale Leśnym SGGW.

Pracę zawodową rozpoczął w 1986 r. w Nadleśnictwie Dobieszyn, gdzie pełnił funkcje m.in. nadleśniczego terenowego i zastępcy nadleśniczego. W latach 1994-98 był radnym i burmistrzem miasta Białobrzegi. W 1998 r. został powołany na stanowisko zastępcy dyrektora regionalnego Lasów Państwowych w Radomiu. Po odwołaniu w 2002 r. wrócił do nadleśnictwa Dobieszyn, gdzie pełnił funkcję inżyniera nadzoru. Od siedmiu lat jest również radnym Rady Powiatu w Białobrzegach.

Jak powiedział w krótkim przemówieniu podczas prezentacji w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, w pracy kieruje się trzema zasadami:

 • uczciwością – zarówno do samego siebie, jak i współpracowników, podwładnych, przełożonych i kontrahentów zewnętrznych;
 • odpowiedzialnością – za lasy, za firmę i powierzone jej mienie Skarbu Państwa oraz za podległych pracowników;
 • profesjonalizmem – zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej.
  „Liczę na dobrą współpracę ze wszystkimi, którzy chcą współpracować dla dobra Lasów Państwowych i lasów w ogóle” – powiedział Andrzej Matysiak. Nowy dyrektor ma żonę Barbarę i córkę Anetę.

  Przemysław Przybylski
  Rzecznik prasowy Lasów Państwowych


 •  
  Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

  Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

  Powrót

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA


   
   
  facebook
  newsletter

  Zapisz się na bezpłatny

  Wiadomości z portalu na e-mail

  Zapisz