DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Projekt nowego kodeksu pracy

Autor:
Źródło:
Data: 2005-12-05


Dłuższy urlop, maksymalnie 3-letnie umowy na czas określony u jednego pracodawcy, przedwstępne umowy o pracę - to kilka ze zmian proponowanych przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Pracy. "Gazeta Prawna" dotarła do projektu nowego Kodeksu Pracy. Przyniesie on rewolucyjne zmiany.

W projekcie znalazło się wiele nowych form zatrudnienia. Po raz pierwszy uregulowany ma być status osób pracujących w firmach rodzinnych, a także zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych. Pracodawcy od lat domagają się rozwiązań, dzięki którym będą mogli obniżyć koszty. Dlatego powinni być zadowoleni. Tylko na skróceniu okresu wypłacania wynagrodzenia chorobowego (z 33 do 14 lub 7 dni) zyskają wiele. Łatwiej też będą mogli uwolnić się od niechcianego pracownika, choć wiązać się to będzie z koniecznością zapłacenia mu wysokiego odszkodowania.
Na zmianie przepisów urlopowych powinniśmy zyskać wszyscy. Zniknie urlop na żądanie, ale pracownicy będą mieli więcej zwykłego urlopu. Będą jednak na niego musieli zapracować, bo czas nauki nie będzie wliczany do stażu urlopowego. Kodeks będzie regulował indywidualne i zbiorowe stosunki pracy.

Nowy kodeks jednym daje, drugim zabiera
Gazeta Prawna - Praca: Nr 234 (1600)


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz