DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Fameg będzie dalej produkował

Fameg SA

Autor:
Źródło: Fameg SA
Data: 2004-11-08


5 listopada odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Zakładów Mebli Giętych Fameg SA na którym podjęto decyzję o dalszym istnieniu spółki.

Ze względu na fakt wystąpienia w bilansie sporządzonym na koniec II kwartału 2004r. straty przewyższającej sumę kapitałów zapasowego i rezerwowych oraz jedną trzecią kapitału zapasowego, zgodnie z artykułem 397 Kodeksu Spółek Handlowych, akcjonariusze zobowiązani byli do podjęcia decyzji o dalszym istnieniu spółki.

W głosowaniu, akcjonariusze, którymi w większości są organizacje związkowe skupiające pracowników spółki, jednogłośnie podjęli uchwałę o dalszym istnieniu spółki. Oznacza to, że Fameg wbrew katastroficznym proroctwom i plotkom, będzie dalej działał, produkował i sprzedawał meble, a jednocześnie zatrudniał ponad 1500 swoich pracowników.

NWZ podjęło również uchwałę o dokonaniu zmian w statucie spółki. Fameg będzie mógł rozszerzyć swoją działalność o przetwarzanie odpadów, drzewnych (produkcja brykietów), pośrednictwo finansowe oraz możliwości budowy budynków mieszkalnych.

Podjęte uchwały wskazują, że pracownicy i zarząd firmy podejmują wysiłki skierowane nie tylko na kontynuowanie działalności Famegu, ale również działania mające zapewnić mu znaczący rozwój.

Działanie takie znajduje oparcie również w postrzeganiu Famegu przez klientów, którzy darzą firmę szacunkiem i zaufaniem, doceniają wyroby i dążą do zwiększania współpracy, postrzegając spółkę jako dobrego i solidnego producenta mebli, oraz pewnego i uczciwego partnera w interesach. Potwierdzeniem dobrej opinii o spółce jest fakt, że obecnie największym "problemem" spółki jest bardzo duża ilość zamówień na listopad i grudzień bieżącego roku, przewyższająca zdolności produkcyjne zakładów.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz