DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Policja w lasach będzie pilnować choinek

Autor:
Źródło:
Data: 2005-12-02


Czeska policja, leśnicy i agencje ochrony w lasach północnych Moraw i w czeskiej części Śląska będą w tym roku strzec choinek przed złodziejami - podała w czwartek agencja CTK. - Gazeta.pl <

"W niektórych miejscach drzewka zostaną też oznaczone specjalną substancją, która w cieple wydziela zapach; w innych - korony drzew zostaną ponacinane tak, aby nie wyglądały atrakcyjnie dla złodziei. Według pracowników spółki z okolic Ostrawy zajmującej się wyrębem, rozpatrywano możliwość wprowadzenia zakazu wstępu do lasów, ale wiele z nich znajduje się na terenach rekreacyjnych odwiedzanych także zimą, tym samym z pomysłu zrezygnowano.

Jak twierdzi Daliborz Szulerz ze spółki Ostrawskie Lasy Miejskie, złodzieje mogą być najbardziej zainteresowani drzewkami rosnącymi w szkółkach; do ich pilnowania wynajęto agencje ochrony. Leśniczy z leżących w okolicach Karwiny Albrechtic, Vitiezslav Zavodny powiedział, że w walce ze złodziejami choinek w tym roku pomaga też natura - spadło wiele śniegu, a ludziom nie chce się chodzić do lasu na piechotę. "W tym roku (przez śnieg) nie uda się im przejechać" - tłumaczył."
Gazeta.pl

info: lasypolskie.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz