DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Obradował SITLiD

Autor:
Źródło:
Data: 2005-11-30


W dniu 25 listopada 2005 r. w sali konferencyjnej Instytutu Badawczego Leśnictwa odbyło się plenarne posiedzenie Zarządu Głównego SITLiD.Posiedzenie odbyło się pod przewodnictwem prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa profesora Piotra Paschalisa. Na zebranie przybył także p.o. dyrektora Lasów Państwowych Janusz Zalewski, który przedstawił aktualną sytuację PGL LP.

Udzielił on także odpowiedzi na pytania jakie zadawali członkowie SITLiD, na temat plantacji drzew szybko rosnących, możliwości wykupu enklaw lasów prywatnych przez LP, a także popieraniu standardów certyfikacyjnych PEFC. Dużą część obrad Zarządu Głównego zajęła prezentacja wyników prac zespołu ds. nowelizacji statutu SITLiD, oraz dyskusja nad proponowanymi zmianami. Należy tutaj dodać, że zmiany te mają charakter kosmetyczny, ponieważ dotychczasowy statut uchwalony na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych świetnie się sprawdza w nowych warunkach, jakie zaistniały po zmianach ustrojowych naszego kraju.
Następnie omówiono zagadnienia związane z XX Krajowym Zjazdem Delegatów SITLiD, który odbędzie się w maju przyszłego roku w Rogowie. Przy okazji zjazdu będzie miała miejsce konferencja naukowo–techniczna pod tytułem: „Nowoczesna gospodarka leśna w Polsce jako wynik współdziałania nauki i praktyki”. Należy także tutaj dodać, że Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w przyszłym roku będzie obchodzić 55-lecie swego istnienia. Na zakończenie posiedzenia profesor Piotr Paschalis poinformował o pracach SITLiD z zakresu tworzenia systemu certyfikacji PEFC, a sekretarz generalny Andrzej Nowakowski o działaniach podejmowanych przez Prezydium w okresie między posiedzeniami Zarządu Głównego SITLiD.

Stefan Traczyk
Przewodniczący Komisji ds. Młodej Kadry przy ZG SITLiD

LP


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz