DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Barlinek Filarem Polskiej Gospodarki

Barlinek SA

Autor:
Źródło: Barlinek SA
Data: 2005-11-23


Barlinek S.A. został laureatem drugiej edycji konkursu Filary Polskiej Gospodarki 2005, organizowanego przez dziennik Puls Biznesu. Firma została wybrana w otwartym głosowaniu przez mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Nagrodę wręczono na gali w warszawskim Teatrze Narodowym 21 listopada b.r.

<center>Finał konkursu</center><center>Finał konkursu</center>

17 filarów – po jednym z każdego województwa i Warszawy – wybrano spośród 389 przedsiębiorstw. W pierwszym etapie nominowano przedsiębiorstwa na podstawie danych finansowych i ocen wiarygodności kredytowej i ubezpieczeniowej zebranych przez wywiadownię gospodarczą Grupy Coface. O zwycięstwie decydowały jednak przede wszystkim głosy lokalnej społeczności. Istotne było m.in. tworzenie przez firmę nowych miejsc pracy, aktywny udział w życiu regionu, uczciwa i przejrzysta działalność. Głosowanie odbywało się przez stronę www i serwis SMS.

Barlinek S.A. - zwycięzca w Zachodniopomorskiem – to największy producent naturalnych podłóg warstwowych w Polsce i jeden z pięciu czołowych na świecie. We wrześniu 2005 r. firma z sukcesem zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych, a jesienią 2006 r. planuje otwarcie już czwartego zakładu deski barlineckiej. W związku z rozwojem przedsiębiorstwa Barlinek stale zwiększa zatrudnienie, co prowadzi do zmniejszenia bezrobocia w województwie.

Barlinek z powodzeniem łączy swój niewątpliwy sukces ekonomiczny z wrażliwością społeczną. Od lat wspiera lokalną społeczność, przeznaczając produkty i środki finansowe dla potrzebujących instytucji edukacyjnych, medycznych i wychowawczych. Deskę barlinecką i podłogę sportową Barkiet Sport położono już w wielu domach dziecka, szkołach oraz organizacjach pomocy społecznej.

Biorąc pod uwagę działalność produkcyjną Barlinek S.A. oraz turystyczny charakter terenów, na których znajduje się zakład, firma stara się jak najmniej wpływać na środowisko naturalne. Wykorzystując w produkcji drewno działa na rzecz ochrony i odnowy lasów w Polsce. Służy temu m.in. program “Zasada 1 za 1”, polegający na sadzeniu jednego drzewka za każdą kupioną paczkę deski barlineckiej. W Lesie Klientów rośnie już blisko 1,5 mln drzew. Firma wspiera również odnowę populacji sokoła wędrownego w Puszczy Barlineckiej – dzięki jej pomocy przywrócono lasom już kilkanaście tych rzadkich ptaków.

Główny produkt Barlinka – deska barlinecka – to podłoga w 100% wykonana z drewna, zachowująca jego naturalne piękno i walory użytkowe. Jej warstwy licowe wykonane są z ponad 20 gatunków krajowych i egzotycznych, co przy różnych klasach surowca daje za każdym razem inną wzorzystość podłogi. Dzięki temu możemy wybierać spośród blisko 100 propozycji.

Podyskutuj na forum o produktach Barlinka


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz