DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Współczesne zagadnienia edukacji leśnej

Autor:
Źródło:
Data: 2005-11-25


X JUBILEUSZOWA KONFERENCJA
Współczesne zagadnienia edukacji leśnej społeczeństwa
Rogów 5-6 grudnia 2005
Temat przewodni:
Rola turystyki, rekreacji i zabawy w edukacji leśnej społeczeństwa

Wzrastające zainteresowanie społeczne lasami wynika obecnie z coraz to większej potrzeby kontaktu człowieka z przyrodą. To doskonałe miejsce wypoczynku i rekreacji na "łonie natury". Wyprawa do lasu jest niepowtarzalnym przeżyciem, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Bezpośredni kontakt z drzewami, zwierzętami i świeżym powietrzem jest narastającą naturalną potrzebą ludzi, zwłaszcza z dużych miast. Jak wykorzystać tkwiący w tym zjawisku potencjał w kontekście posiadanej przez Lasy Państwowe infrastruktury edukacyjnej i zdobywanego wciąż doświadczenia osób zajmujących się nieformalną edukacją przyrodniczo-leśną? Czy istniejące formy obsługi edukacyjnej są wystarczające np. dla nowopowstającej turystyki ekologicznej? Jak przybliżyć wszystkie funkcje, które pełnią lasy i leśnicy, ludzie w nich pracujący? Jak sprawić, by zwyczajna rekreacja i zabawa w lesie była jednocześnie dobrą formą poznawania ekosystemów leśnych, zjawisk w nich zachodzących, a może także jednocześnie formą zarabiania pieniędzy? Odpowiedź na te i inne zagadnienia współczesnej edukacji leśnej społeczeństw jest intencją organizatorów w/w konferencji.

Cele konferencji

 • Zachowanie i wzmacnianie wielofunkcyjności lasów;
 • Wielopoziomowa integracja różnych środowisk oraz instytucji edukacyjnych;
 • Wzmacnianie społecznego nadzoru nad Lasami Państwowymi;
 • Doskonalenie metod i sposobów edukacji leśnej.
 • Charakter konferencji i uczestnicy
 • Konferencja dotyczy stosowanych form i metod edukacyjnych w leśnictwie zrównoważonym. Ma charakter ogólnopolskiego forum wymiany doświadczeń i poglądów w tym zakresie. Przeznaczona jest głównie dla pracowników Lasów Państwowych, parków narodowych i krajobrazowych oraz przedstawicieli edukacji formalnej: nauczycieli, dydaktyków i naukowców.

  Patronat

 • Dziekan Wydziału Leśnego SGGW Profesor dr hab. Hieronim Olenderek
 • Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych

  Sprawy organizacyjne
  Miejscem konferencji jest Leśny Zakład Doświadczalny SGGW w Rogowie, aula Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, ul. Akademicka 20, Rogów. Termin konferencji: 5-6 grudnia 2005 roku.
  Koszt udziału w Konferencji obejmujący m.in. wyżywienie, 1 nocleg, materiały konferencyjne, wynosi 375 złotych. Istnieje możliwość rezerwacji noclegu poprzedzającego konferencję (dopłata 50 złotych). Opłatę za uczestnictwo, stosownie do liczby noclegów należy uiścić po konferencji. Prosimy o zgłaszanie się po odbiór faktur do sekretariatu konferencji.
  Zgłoszenie udziału oraz ewentualnej prezentacji następuje przez wypełnienie i odesłanie karty zgłoszenia do 25 listopada 2005 r.
  Zapraszamy do zaprezentowania materiałów w ramach sesji posterowej. Wszystkie materiały będą opublikowane po konferencji w zwartym wydawnictwie książkowym.

  Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej
  Leśny Zakład Doświadczalny SGGW
  tel. (46) 874 83 74
  cepl@wl.sggw.waw.pl


 •  
  Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

  Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

  Powrót

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA


   
   
  facebook
  newsletter

  Zapisz się na bezpłatny

  Wiadomości z portalu na e-mail

  Zapisz