DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

FAM - Słaby debiut odlewów

Rzeczpospolita

Autor: M.C.
Źródło: Rzeczpospolita
Data: 2004-11-03


Ze sporą zniżką debiutowały na giełdzie akcje FAM. Podczas sesji akcje spadały nawet o 9,3 proc., na zamknięciu straciły ostatecznie 6,8 proc. przy obrotach sięgających 0,6 kapitału spółki.

Tego, że debiut FAM nie będzie najlepszy, można było się spodziewać. Notowane od 12 października prawa do akcji serii B spadły na otwarciu o 3,5 proc., a podczas sesji traciły jeszcze więcej - 11,8 proc. Wczoraj w handlu przedsesyjnym akcje FAM oferowano po 25 zł, jednak nie znalazł się żaden chętny. Pierwsza transakcja została zawarta na otwarciu sesji po cenie 15,9 zł, o 1,9 proc. niższej niż kurs odniesienia (16,2 zł). Potem było już tylko gorzej, momentami FAM sprzedawano po 14,7 zł (spadek o 9,3 proc.). Właściciela zmieniło 0,56 proc. akcji spółki.

FAM w ofercie publicznej chciał sprzedać 1,2 mln akcji serii B. Gdyby oferta spotkała się ze sporym zainteresowaniem, właściciele spółki zamierzali sprzedać część ze swoich akcji. Inwestorzy najwyraźniej uznali jednak, że przedział cenowy, w którym oferowane są walory spółki (16 - 19 zł) jest zbyt wysoki. FAM sprzedał 83 proc. emisji po 17 zł za akcję. Do spółki trafiło niemal 17 mln zł.

Spółka specjalizuje się w produkcji odlewów z metali lekkich i nieżelaznych, produkuje akcesoria meblowe, zamierza również rozpocząć produkcję na potrzeby przemysłu elektronicznego i motoryzacyjnego. W pierwszym półroczu 2004 FAM miał 26,5 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 1,15 mln zł zysku netto. Prognoza spółki na 2004 rok przewiduje zysk netto na poziomie 4,1 mln zł przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 62,2 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz