DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Zaskakujące zmiany planów PiS

Autor:
Źródło:
Data: 2005-11-24


Szefowie resortów gospodarczych przedstawiali wczoraj posłom swoje plany. Część zaskoczyła wszystkich - donosi dzisiejsza "Rzeczpospolita"(Rzeczpospolita, pb).

Minister skarbu Andrzej Mikosz uznał pomysł połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos za projekt "bardzo interesujący". -Mogłoby to doprowadzić do stworzenia koncernu zdolnego do konkurowania na rynku europejskim - stwierdził na posiedzeniu Sejmowej Komisji Skarbu Państwa.

Mikosz powtórzył też, że prywatyzacja Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa przez podwyższenie kapitału była "strasznym błędem" i będzie chciał odwrócić jej skutki.
"Rzeczpospolita" pisze także, iż minister transportu i budownictwa Jerzy Polaczek wycofał się z wyborczego hasła PiS budowy trzech milionów mieszkań w ciągu ośmiu lat. Polaczek przyznał, że byłoby dobrze, gdyby w Polsce budowano 170 - 180 tys. mieszkań rocznie.
Prace nad budżetem na przyszły rok będą trwać rekordowo długo. Posłowie z Sejmowej Komisji Finansów Publicznych zdecydowali, że prezydent dostanie ustawę budżetową do podpisu dopiero w połowie lutego.
Więcej na ten temat w "Rzeczpospolitej" w artykule "Gospodarka według PiS"

ONET.PL


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz