DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

O wspólnej polityce energetycznej

Autor:
Źródło:
Data: 2005-11-23


Javier Solana, Wysoki Przedstawiciel ds. Wspólnej Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa - pełniący jednocześnie funkcję Sekretarza Generalnego Rady UE, spotykając się dziś z Wicepremierem i Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Ludwikiem Dornem, odniósł się do kwestii bezpieczeństwa energetycznego zapewniając, że wspólna i solidarna polityka energetyczna UE będzie jednym z jej najważniejszych zadań.

Podczas omawiania problematyki wspólnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa UE rozmówcy poruszyli kwestie zagrożenia terrorystycznego, migracji, problematyki wprowadzenia paszportów biometrycznych oraz misji stabilizacyjnych na Bałkanach. Wicepremier Dorn oświadczył, że jednym z priorytetów polskiego rządu będzie jak najszybsze przystąpienie do strefy Schengen.
Podczas spotkania politycy rozmawiali również o irańskim programie nuklearnym oraz zanalizowali sytuację w Iraku i na Bliskim Wschodzie. Javier Solana przypomniał, że po raz pierwszy w historii Unia Europejska bezpośrednio zaangażuje się w stabilizowanie sytuacji w Strefie Gazy.
W spotkaniu wziął także udział Minister Obrony Narodowej Radosław Sikorski oraz Tomasz Kozłowski – Szef Wydziału ds. Azji z Sekretariatu Generalnego Rady UE.

cirpress


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz