DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Duże inwestycje Grajewa

Gazeta.pl

Autor: and
Źródło: Gazeta.pl
Data: 2004-11-02


Pfleiderer Grajewo planuje budowę w Polsce kolejnej fabryki za 100 mln euro. Kontynuuje też największą, krajową inwestycję w Rosji.

Spółka to jeden z największych producentów płyt meblowych i oklein w Europie Środkowo-Wschodniej. Planuje budowę w Grajewie zakładu płyt drewnopochodnych (MDF, HDF). Według planów firmy, fabryka rozpocznie produkcję w trzecim kwartale 2007 r. i zatrudni ok. 200 osób.

Spółka od kilku miesięcy buduje już za 75 mln euro fabrykę płyt wiórowych w Rosji. To największa, polska inwestycja na Wschodzie. Zakład ma zacząć się zwracać pod koniec przyszłego roku.

We wtorek Grajewo podpisał ponadto umowę na zakup od większościowego, niemieckiego akcjonariusza - Pfleiderer - 40 proc. akcji Prospanu z Wieruszowa. Jeszcze w tym roku zapłaci za to 111,2 mln zł.

Według ujawnionych wyników Grajewo zarobiło od początku roku blisko 67 mln zł i osiągnęło 470 mln zł przychodów. Prognozuje na koniec roku zysk w wysokości 84 mln zł.

- Tradycyjnie zarząd będzie wnioskował o przeznaczenie na wypłatę dywidendy całego tegorocznego zysku. Niewykluczone, że w 2005 roku z powodu dużych inwestycji wyjątkowo wypłacimy tylko połowę wypracowanych zysków - zapowiedział Wyrzykowski.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz