/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

WWF: Za mało makulatury w papierze toaletowym

Autor:
Źródło: WWF
Data: 2005-11-22


Według raportu przygotowanego przez WWF, główni producenci papieru higienicznego nie oferują konsumentom wystarczającej ilości papieru toaletowego, chusteczek i ręczników papierowych wyprodukowanych z wykorzystaniem makulatury.

W raporcie wykonanym na podstawie analizy praktyk pięciu największych europejskich producentów papierów higienicznych - Procter and Gamble, SCA, Kimberly Clark, Metsa Tissue i Georgia Pacific - zaopatrujących blisko 70% europejskiego rynku, wykazano, że większość produktów tych firm dostarczanych gospodarstwom domowym w Europie zawiera alarmująco niski poziom włókien powstałych w procesie recyclingu. W rezultacie surowiec do produkcji jest pozyskiwany bezpośrednio z naturalnych lasów i plantacji z całego świata i kończy jako odpady nie możliwe do ponownego wykorzystania. Wegług obliczeń WWF, każdego roku 25 milionów drzew wycinanych jest jako surowiec do produkcji papierów higienicznych trafiających tylko na rynek europejski.

Branża papierów higienicznych w Europie jest warta około 8,5 miliarda Euro rocznie i stanowi 26% światowej konsumpcji. Europejczyk zużywa średnio 13 kg papieru toaletowego rocznie, czyli około 57 rolek. W sumie wszyscy Europejczycy zużywają 22 miliardy rolek papieru toaletowego, czyli ilość która mogłaby opleść kulę ziemską 12 000 razy. Dla porównania statystyczny Polak zużywa rocznie około 4 kg czyli 18 rolek papieru toaletowego.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz