DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Polska przeciw

Autor:
Źródło:
Data: 2005-11-18


Polski rząd nie nie poprze unijnego projektu wspólnego budżetu na 2006 rok - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Nasi przedstawiciele już poinformowali kierujących Unią Brytyjczyków o stanowisku nowej minister finansów Teresy Lubińskiej.

Gazeta pisze, że opracowany przez Wielką Brytanię kompromis popierają wszystkie kraje oprócz Polski. Nasz sprzeciw nie ma praktycznego znaczenia. Do uchwalenia budżetu rocznego wystarczy bowiem zwykła większość głosów.
"Rzeczpospolita" pisze, że polska minister finansów chciałaby podwyższenia wydatków budżetu o 4 miliardy, do ponad 115 miliardów euro, co proponował też Parlament Europejski. Większy budżet w 2006 roku nie dawałby nam większych dochodów. W gazecie czytamy, że przepływ pieniędzy między Polską i Unią jest ustalony do końca przyszłego roku, a wyższy poziom ogólnych wydatków wpłynąłby tylko na wzrost naszej składki do wspólnej kasy. Budżet na rok 2006 będzie podstawą wydatków UE w kolejnych latach, jeśli państwa członkowskie nie dojdą do porozumienia na temat planów budżetowych na lata 2007-2013.
br> Więcej o sprzeciwie Polski odnośnie unijnego budżetu na 2006 rok w "Rzeczpospolitej".

www.onet.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz