DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Forte: nie uda się powtórzyć ubiegłorocznego zysku

PAP

Autor: pb
Źródło: PAP
Data: 2005-11-17


Grupa Forte nie liczy na powtórzenie wyniku z roku 2004, kiedy zysk netto wyniósł 25 mln zł. Spodziewają się, że będzie bliższy szacunkom analityków, którzy prognozują zysk na poziomie 20,4 mln zł - powiedział członek zarządu Grupy Forte Andrzej Korzeb.

"Mimo, że IV kwartał jest tradycyjnie najlepszy dla przemysłu meblarskiego, po III kwartale możemy powiedzieć, że wypracowanie zysku rocznego na poziomie 25 mln zł z roku 2004 jest nierealne" - poinformował Korzeb.

Zdaniem Korzeba, na spadek zysku spółki wpływ miał niekorzystny kurs walutowy, a także procesy inwestycyjne.

"W tym roku zainwestowaliśmy w kupno fabryki w Rosji, a także fabrykę Fornela w Hajnówce. Szczególnie inwestycja rosyjska była olbrzymia" - powiedział Korzeb.

Z konsensusu przygotowanego przez na podstawie prognoz domów maklerskich wynika, że w 2005 roku spółka osiągnie zysk netto na poziomie 20,4 mln. Zdaniem Korzeba, może być on zbliżony do szacunków analityków.

"Jesteśmy spółką eksportową i w głównej mierze opieramy się na kursie walut. Trudno przewidzieć, jak będzie zachowywać się waluta do końca roku, ale sądzę, że tendencja wzrostowa spółki pozwoli nam na wypracowanie przyzwoitego wyniku" - powiedział.

Według szacunków analityków, w przyszłym roku grupa Forte osiągnie zysk netto 29,5 mln zł. Również Korzeb uważa, że prognozy te są realne.

"To jest możliwe. Inwestycje zaczną przynosić zyski, poza tym mamy nadzieję, że ekspansja na rynki hiszpański, francuski i angielski już w 2006 roku zacznie przynosić efekty" - powiedział Korzeb.

Po III kwartałach Grupa Forte osiągnęła zysk w wysokości 12,4 mln zł. Przychody ze sprzedaży wyniosły 285,1 mln zł, a zysk z działalności operacyjnej 11,7 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz