DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Nowy zakład Grajewa

PAP

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2004-11-02


Pfleiderer Grajewo wybuduje nowy zakład produkcyjny w Grajewie za 100 mln euro - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie.<

Spółka planuje rozpoczęcie produkcji w nowej fabryce płyt w III kwartale 2007 roku.

Docelowa wartość sprzedaży nowego zakładu wyniesie powyżej 90 mln euro rocznie. W zakładzie zatrudnionych będzie ok. 200 pracowników.

Inwestycja będzie finansowana ze środków własnych oraz z kredytów bankowych.

"Rozpoczęcie realizacji inwestycji jest uzależnione od uzyskania zgody rady nadzorczej spółki, zawarcia umów zapewniających nowej fabryce dostawy surowców oraz od możliwości lokalizacji zakładu w ramach specjalnej strefy ekonomicznej" - napisano w komunikacie.

Grajewo buduje też fabrykę płyt wiórowych w Rosji. Uruchomienie produkcji ma się tam rozpocząć w końcu 2005 roku. Na tę inwestycję firma przeznaczy do 75 mln euro.

Pfleiderer Grajewo poinformowało również we wtorek, że 2 listopada zawarło z niemiecką firmą Pfleiderer Holzwerkstoffe GmbH umowę, na mocy której Grajewo kupi 1.117.862 akcji Pfleiderer Prospan z Wieruszowa, stanowiących 40,11 proc. kapitału zakładowego, za 111,2 mln zł.

Odkupienie od MSP i od Pfleiderer Holzwerkstoffe akcji spółki Pfleiderer Prospan było jednym z celów przeprowadzonej w czerwcu emisji akcji. W pierwszej kolejności Grajewo miało kupić 40,11 proc. Prospanu od niemieckiej spółki, później - od Skarbu Państwa.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz