DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Kupuj teraz, remontuj w nowym roku

Autor:
Źródło:
Data: 2005-11-15


OSTATNI DZWONEK NA SKORZYSTANIE Z ODLICZENIA
Zamiast zajmować się szukaniem fachowca, który przeprowadzi remont, najpierw zrób zakupy związane z remontem.

Z wykonaniem prac można przecież poczekać do wiosny. Wydatków premiowanych ulgą remontową można dokonać tylko do końca roku. Potem ulga ostatecznie zniknie.

Rok 2005 jest ostatnim, w którym na podstawie przepisów przejściowych obowiązuje tzw. ulga remontowa. Trudno się dziwić, że podatnicy z większym niż dotychczas zapałem zabierali się do remontów mieszkań i domów. Prawdziwy boom remontowy przypada właśnie teraz
(...)

Wydatki uprawniające do ulgi
Dom

 • Przyłącza: wodociągowe, hydrofornie, kanalizacyjne, bezodpływowe zbiorniki ścieków, urządzenia do oczyszczania ścieków, sieci cieplne, węzły cieplne, kotłownie, przyłącza do linii elektrycznej i do sieci gazowej.
 • Fundamenty, łącznie z izolacjami: wzmocnienie fundamentów lub ich zabezpieczenie, izolacje przeciwwodne, przeciwwilgociowe, cieplne, osuszanie.
 • Elementy konstrukcyjne: konstrukcja stropów, ścian nośnych i zewnętrznych, konstrukcja i pokrycia dachu, docieplenia stropów i stropodachów, kanałów spalinowych i wentylacyjnych, pozostałe elementy konstrukcyjne, np. słupów, podciągów, schodów, zadaszeń, balkonów, loggii, izolacji przeciwwodnych, dźwiękochłonnych.
 • Elewacja budynku: tynki i okładziny zewnętrzne, malowanie elewacji, docieplenie ścian budynku, obróbki blacharskie i elementy odwodnienia budynku.
 • Wbudowanie nowych, wymiana lub remont okien oraz drzwi zewnętrznych.
 • Przebudowa układu funkcjonalnego budynku: sanitariaty i kuchnie, dźwigi osobowe, wjazdy, podjazdy, zabezpieczenia i wykonanie innych elementów związanych z udostępnieniem i przystosowaniem obiektu oraz pomieszczeń ogólnodostępnych budynku dla osób niepełnosprawnych.
 • Instalacje: sanitarne, elektryczne, odgromowe i uziemienia, instalacje klimatyzacyjne i wentylacyjne, przyzywowe, tj. domofony i alarmowe, przewody wentylacyjne, spalinowe i dymowe, nowe instalacje gazowe).

  Mieszkanie
 • Elementy: ścianek działowych, sufitów, tynków i okładzin wewnętrznych, podłóg i posadzek, okien, świetlików i drzwi, powłok malarskich i tapet, elementów kowalsko-ślusarskich, izolacji przeciwwodnych, przeciwwilgociowych, dźwiękochłonnych i cieplnych, pozostałych elementów, np. pawlaczy, trwale umiejscowionych szaf wnękowych, obudowy wanien, zlewozmywaków, grzejników.
 • Instalacje: sanitarne, elektryczne, klimatyzacyjne i wentylacyjne, przyzywowe, tj. domofony alarmowe, grzewcze (w tym urządzenia grzewcze), przewodów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

  Aleksandra Tarka - Gazeta Prawna - Gospodarka: Nr 221 (1586)


 •  
  Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

  Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

  Powrót

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA


   
   
  facebook
  newsletter

  Zapisz się na bezpłatny

  Wiadomości z portalu na e-mail

  Zapisz