DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Import z Polski czasowo ograniczony

Autor:
Źródło:
Data: 2005-11-14


Rosyjskie ministerstwo rolnictwa zdecydowało w czwartek, że wstrzyma od 14 listopada import z Polski produktów pochodzenia roślinnego. Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel poprosił o spotkanie z ministrem rolnictwa Rosji. Zapowiedział wyjaśnienie sprawy przez powołaną w resorcie specjalną komisję.

Federalny Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Rosji uzasadniła decyzję "masowym naruszaniem przez stronę polską rosyjskich wymogów fitosanitarnych przy dostawach produktów uprawy roślin". Rosjanie zaznaczyli, że zakaz będzie obowiązywać dopóty, dopóki strona polska nie przedstawi przekonujących dowodów wyeliminowania takich przypadków. Rosyjskie MSZ zapewnia, że poza względami dotyczącymi przepisów weterynaryjnych i fitosanitarnych. "Żadnego innego tła nie ma".
Dzień wcześniej, w środę, Rosja objęła podobnym zakazem polskie produkty mięsne. Zakaz dotyczy mięsa wołowego, podrobów wołowych, mięsa wieprzowego i podrobów wieprzowych, drobiu, farszu drobiowego oraz świeżych mięsnych półproduktów. Decyzję Ministerstwo Rolnictwa Federacji Rosyjskiej uzasadniło łamaniem przez stronę polską rosyjskich przepisów weterynaryjnych.
Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel poinformował dziennikarzy w czwartek wieczorem, że poprosił o spotkanie z ministrem spraw rolnictwa Rosji w sprawie przywrócenia eksportu polskich produktów mięsnych i roślinnych. Podkreślił, że wierzy, iż po wyjaśnieniach "zakazy zostaną cofnięte"...

Produkty pochodzenia roślinnego to m.in. zboża i ich przetwory, owoce i przetwory, warzywa i ich przetwory, kwiaty oraz drewno.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz