DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Ultra Pack rozbudowuje halę

Parkiet

Autor: Piotr Wojtaszek
Źródło: Parkiet
Data: 2004-07-23


Choć I półrocze było ciężkie dla Ultra Packu, producenta tektur i opakowań, to zarząd podtrzymuje założenia roczne: 100 mln zł sprzedaży i kilka milionów złotych zysku netto. - Spółka rozpoczęła kolejną inwestycję.

- Zrealizowaliśmy nasze założenia budżetowe - mówi Ireneusz Kazimierski, prezes Ultra Packu, nie ujawniając jeszcze szczegółów dotyczących pierwszych sześciu miesięcy. - Pierwsze półrocze było ciężkie - konkurencyjny rynek, wysoki kurs euro, a co za tym idzie drogie surowce. W pewnym stopniu byliśmy na to przygotowani. W naszej branży plony zbiera się w II półroczu - dodaje prezes. Podtrzymuje w związku z tym prognozę wyników na ten rok.

- Nasz cel to zwiększanie produkcji opakowań, która jest bardziej rentowna od tektury. No i większy eksport - mówi I. Kazimierski. Dziś opakowania to ok. 25% sprzedaży (eksportowane w kilkudziesięciu procentach), reszta to tektura falista (sprzedawana na rynku krajowym). Realizacja celów ma być możliwa m.in. dzięki inwestycjom. Od początku roku Ultra Pack wydała na nie ok. 12 mln zł (m.in. zakup maszyn). - Rozpoczęliśmy też rozbudowę hali produkcyjno-magazynowej, co pochłonie kolejne ponad 2 mln zł - zapowiada prezes.

Ultra Pack niemal w całości należy do kieleckiego biznesmena Michała Sołowowa, który przejął w ubiegłym roku upadły zakład w Kliniskach koło Szczecina. Produkcja ruszyła w sierpniu 2003 r., a jej uruchomienie pochłonęło ok. 50 mln zł. Niewykluczone że za kilka lat spółka trafi na warszawski parkiet.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz