DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Amerykanie chcą budować fabrykę biopaliwa

Autor:
Źródło:
Data: 2005-11-10


Amerykanie będą budować w Kujawsko-Pomorskiem fabrykę biopaliwa. Zamierzają kontraktować u miejscowych rolników co najmniej 50 tys. ton rzepaku rocznie - pisze "Gazeta Pomorska"

Amerykańska firma Becco - która posiada już fabryki ekologicznego paliwa do silników diesla m. in. w Austrii, Hiszpanii i Bułgarii, a obecnie rozpoczęła podobną inwestycję w podszczecińskich Policach - chce jeszcze w grudniu rozpocząć rozmowy z kujawsko-pomorskimi producentami rzepaku. Będzie im proponować umowy kontraktacyjne na 3-5 lat, z możliwością kredytowania zasiewów - informuje dziennik.

"Jeśli uda nam się zagwarantować sobie odpowiednio duże dostawy, fabryka powstanie w ciągu roku. Chcemy zainwestować w waszym regionie 30 mln zł i zatrudnić na początek 50 osób" - powiedział wczoraj "Gazecie Pomorskiej" przedstawiciel Becco, Daniel Schlitner, który spotkał się wczoraj w Toruniu z marszałkiem województwa Waldemarem Achramowiczem.

"Ochrona środowiska, nowe miejsca pracy, alternatywne źródło energii - same plusy" - komentował obecny na tym spotkaniu wiceprezes Regionalnej Agencji Poszanowania Energii w Toruniu Stanisław Szymański, gorący zwolennik planowanego przedsięwzięcia. Jego zdaniem, w regionie jest potencjał rolniczy, zdolny zaspokoić potrzeby Amerykanów.

Nie wiadomo jeszcze, gdzie stanie przyszła przetwórnia. Reprezentant Becco usłyszał wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim, że z lokalizacją nie powinno być problemów.

Gazeta Pomorska


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz