DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Do prac tapicerskich, izolacyjnych,...

www.bosch.pl

Autor:
Źródło: www.bosch.pl
Data: 2005-11-07


Zszywacz akumulatorowy PTK 3,6 V firmy Bosch
Jesienią Bosch wprowadził do sprzedaży nowy zszywacz akumulatorowy PTK 3,6 V. Urządzenie przeznaczone jest do prac tapicerskich, izolacyjnych czy dekoracyjnych. Produkt posiada wbudowane oświetlenie, które gwarantuje dobrą widoczność w miejscach słabo oświetlonych.

<center>Zszywacz akumulatorowy <br>Boscha PTK 3,6 V.<br><i>fot.:Bosch</i></center><center>Zszywacz akumulatorowy <br>Boscha PTK 3,6 V.<br><i>fot.:Bosch</i></center>


Podczas mocowania tapicerki, materiałów izolacyjnych lub dekoracji na przykład na przyjęcie urodzinowe istotne znaczenie ma swoboda ruchu i praca bez uciążliwego kabla. Do takich właśnie zadań przeznaczony jest nowy zszywacz akumulatorowy Boscha PTK 3,6 V. To pierwszy zszywacz z wbudowanym oświetleniem LED, które gwarantuje dobrą widoczność podczas pracy ciemnych w zakamarkach lub w słabo oświetlonych pomieszczeniach.
Zabezpieczenie w zszywaczu PTK 3,6 V umożliwia wyzwolenie uderzenia wyłącznie w przypadku przyłożenia noska do materiału. Siłę uderzenia można regulować przy pomocy pokrętła nastawczego, przy czym wybór odpowiedniej wartości zależy od stopnia twardości zszywanego materiału. Skala na pokrętle ułatwia zachowanie podobnych parametrów pracy.

Dużym atutem jest także metalowy magazynek na zszywki ze specjalnym okienkiem umożliwiającym kontrolę stanu wypełnienia. Równie łatwe jest uzupełnianie magazynka zszywkami lub gwoździami. Pojemność wystarcza na 100 zszywek o szerokości 11,4 mm i długości maks. 14 mm lub na 50 gwoździ o takiej samej długości.
Akumulator 3,6 V z ogniwami NiCd jest kompatybilny z akumulatorową wkrętarką prostą Bosch PSR 3,6 V. Naładowany do pełna wystarcza na około 300 zszyć w twardym drewnie (zszywki o długości 6 mm lub gwoździe o długości 14 mm).

Podobnie jak wszystkie urządzenia Boscha, również zszywacz elektryczny posiada ergonomiczną konstrukcję. Rękojeść jest wyłożona miękką okładziną Softgrip, niewielki ciężar (1,2 kg) oraz duży przycisk włącznika ułatwiają pracę. Symetryczność budowy sprawia, że zszywacz PTK 3,6 V jest równie wygodny w użyciu dla osób prawo-, jak i leworęcznych.

Sugerowana cena detaliczna brutto, listopad 2005:
Zszywacz akumulatorowy PTK 3,6 V – 348 zł

Do prac tapicerskich, izolacyjnych,... (Zdjęcia: 3)

<center>Zszywacz akumulatorowy <br>Boscha PTK 3,6 V.<br><i>fot.:Bosch</i></center><center>Urządzenie przeznaczone jest<br> do prac tapicerskich, <br>izolacyjnych, dekoracyjnych.<br><i>fot.:Bosch</I></center><center>Akumulatorowy zszywacz <br>zapewnia swobodną pracę. <br><i>fot.: Bosch</i></center>

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz