DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Duże zmiany w spedycji w 2006 r.

Autor:
Źródło:
Data: 2005-11-08


Firmy spedycyjne muszą wcześniej przygotować się na spore wydatki. Po 1 lipca 2006 r. za świadczenie usług w zakresie spedycji w transporcie drogowym rzeczy bez licencji będzie groziła kara w wysokości 8 tys. zł. Poza tym firma spedycyjna będzie musiała przedstawić zabezpieczenie finansowe w wysokości 50 tys. euro.

Od początku lipca przyszłego roku za działalność gospodarczą w zakresie transportu drogowego będzie uważana również działalność w zakresie pośrednictwa przy przewozie rzeczy. To oznacza, że firmy spedycyjne, czyli takie, które np. pośredniczą w zlecaniu przewozu określonych towarów firmom posiadającym odpowiednie pojazdy, będą musiały spełnić bardzo podobne wymogi jak firmy świadczące usługi transportowe. Chodzi przede wszystkim o konieczność posiadania: licencji na transport drogowy i przedstawienie dużego zabezpieczenia finansowego. Licencja będzie udzielana na czas oznaczony, nie krótszy niż 2 lata i nie dłuższy niż 50 lat (...)

Nowe wymogi dla firm spedycyjnych przewidują przepisy ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. nr 180, poz. 1497).

Marek Kobylański cały artykuł - Gazeta Prawna - Firma i Klient: Nr 217 (1582)


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz