DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

DLH przejęło Bohmans'a

DLH Group

Autor: dja
Źródło: DLH Group
Data: 2005-11-07


Duński koncern Dalhoff Larsen & Hornemann (DLH) dokonał akwizycji szwedzkiej spółki Bohmans. Dzięki przejęciu firmy będącej dystrybutorem drewna liściastego i oklein w Szwecji, Finlandii i państwach Europy Wschodniej, DLH ugruntował swoją pozycje rynkową i zdobył 12 nowych przedstawicielstw w 7 nowych krajach.

Bohmans to rodzinna firma z siedzibą w Oskarshamn, Szwecja, założona w 1929r. Zajmowała się dystrybucją tarcicy liściastej i oklein na terenie Szwecji, Finlandii, Rosji, Estoni, Łotwy, Litwy, Polski, Ukrainy, Republiki Czeskiej i Niemiec. Dodatkowo spółka zajmowała się produkcją fornirów w Szwecji i innych krajach. Głównymi odbiorcami jest przemysł meblowy i szkutniczy. Roczne obroty spółki wynosiły ok. 250 mln koron duńskich, zatrudnienie 220 osób. Axel i Charlotte Bohman - menadżerowie zarządzający spółką, będą pracowali dalej zarządzając przedsiębiorstwem, które będzie częścią DLH Hardwood Division.

W ramach umowy DLH przejęło od firmy Bohmans całą działalność handlową oraz zakład produkcji fornirów w Oskarshamn w Szwecji. Transakcja nie obejmuje czeskiej Drevo A Dyhy zajmującej się produkcją fornirów.

Wartość transakcji nie została podana do publicznej wiadomości. Akwizycja spółki Bohmans nie wpłynie na wyniki DLH w 2005r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz