DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Stawiają na ekologię

Autor:
Źródło:
Data: 2005-11-07


MultiBank - detaliczna część BRE Banku SA rozpoczął akcję zachęcania swoich klientów do rezygnacji z papierowych wyciągów na rzecz ich elektronicznej wersji.

Część zaoszczędzonych w ten sposób pieniędzy zostanie przekazanych Tatrzańskiemu Parkowi Narodowemu.
- Umowa z Tatrzańskim Parkiem Narodowym na mocy której przekażemy część zaoszczędzonych środków na ochronę tatrzańskiego drzewostanu to dopiero początek proekologicznych działań naszej instytucji – deklaruje Zbigniew Grzelczyk, Dyrektor Marketingu MultiBanku
Na stronie głównej banku www.multibank.pl, uruchomimy specjalną zakładkę – „Zielona Strona MultiBanku”. Będzie to platforma informacyjna, której celem jest promowanie oszczędzania papieru, a tym samym ochrony polskich lasów – dodaje Zbigniew Grzelczyk.

Internauci odwiedzający stronę MultiBanku mieli możliwość podzielenia się refleksją, czy zgodziliby się zrezygnować z darmowych wyciągów papierowych wiedząc, że część zaoszczędzonych w ten sposób pieniędzy trafi do kasy Parków Narodowych. 90 procent z ponad 7 tysięcy odpowiedzi była pozytywna.
- To dowód, że klienci MultiBanku rozumieją nasze proekologiczne przesłanie. To ludzie nowocześni, dynamiczni, dbający o zdrowy styl życia i swojego otoczenia. Dlatego cieszymy się, że poprzez deklarowanie rezygnacji z papierowych wyciągów damy im możliwość bezpośredniego wpływania na stan polskich lasów – uważa Zbigniew Grzelczyk.

Oszczędność papieru to nie tylko oszczędność pieniędzy. To przede wszystkim filozofia myślenia o otaczającym nas świecie – nowoczesna i mądra. Będzie to działanie zgodne z naszą misją, którą jest nie tylko tworzenie przyjaznego świata finansów, ale i przyjaznego świata w samej jego istocie – dodaje.
MultiBank ograniczył ilość stron, jakie dotychczas były używane do wydruków papierowych. Redukcja obejmie w późniejszym czasie także umowy i wydruki rozliczeń dokonywanych za pomocą kart kredytowych. Równocześnie instytucja finansowa deklaruje chęć współpracy z innymi Parkami Narodowymi w Polsce oraz organizacjami wspierającymi działania proekologiczne.

www.media.netpr.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz