DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

LAS-EXPO 2006 VI Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi

Autor:
Źródło: Las Expo
Data: 2006-01-04


W dniach 10–12 marca 2006 roku odbędą się VI Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO 2006. Patronat nad targami objęła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych.

Targi LAS-EXPO to miejsce spotkań pracowników przemysłu drzewnego i leśników – branż współpracujących ze sobą przy pozyskiwaniu i wykorzystaniu surowca drzewnego. Podczas targów wystawcy zaprezentują m.in. narzędzia i maszyny do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna, środki ochrony lasu przed szkodnikami, systemy informatyczne i mapy.

Gospodarka leśna - to pojęcie bardzo szerokie i różnie rozumiane w naszym społeczeństwie. Należy pod nim rozumieć działalność leśną w zakresie hodowli lasu, ochrony lasu, użytkowania lasu, utrzymania i powiększania zasobów leśnych, gospodarowania zwierzyną leśną, pozyskiwania płodów runa leśnego, choinek, roślin leczniczych oraz realizację pozaprodukcyjnych funkcji lasu, związanych z ochroną powietrza, wód i gleby.

Lasy zajmują w Polsce prawie 9 mln ha - 28,3% powierzchni kraju. "Krajowy program zwiększania lesistości" zakłada wzrost lesistości kraju do 30% w roku 2020 i docelowo 33% w roku 2050. Drewno jest najstarszym surowcem ziemi, stosowanym do budowy domów, wyrobu sprzętów i jako opał. Dziś niewątpliwie używa się innych materiałów do produkcji wielu przedmiotów, dawniej wytwarzanych z drewna, ale zapotrzebowanie na drewno wciąż wzrasta. Aby nie zniszczyć lasów zupełnie - konieczna jest racjonalna gospodarka, polegająca na planowym ograniczaniu wyrębów i jednocześnie stałym, we właściwym czasie prowadzonym zalesianiu. Dlatego gospodarka leśna z roku na rok staje się ważną gałęzią gospodarki. Stąd zainteresowanie targami LAS-EXPO i odbywającymi się w tym samym czasie Międzynarodowymi Targami Techniki Rolniczej AGROTECH. Poprzednie edycje targów AGROTECH i LAS-EXPO odwiedziło 25 000 zwiedzających.

Uzupełnieniem obu wystaw będzie cykl konferencji i seminariów, w których w ubiegłym roku uczestniczyło ponad 300 osób.

LAS-EXPO 2006 VI Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi (Zdjęcia: 2) 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz