DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Nadchodzi Nowy Dzień

Autor:
Źródło:
Data: 2005-11-07


Ruszyła wielka kampania reklamowa nowego dziennika Agory, który na rynku ukaże się 14 listopada, przygotowana przez duet kreatywny Andrzej Maruszeczko i Robert Sieradzki.

Od kilku dni w stacjach telewizyjnych, na billboardach i citylightach można oglądać tajemnicze reklamy z hasłem "Nadchodzi Nowy Dzień", które zapowiadają nowy projekt Agory. Niebawem reklamy pojawią się również w prasie i internecie.
Tymczasem wszystko wskazuje na to, że nowy dziennik Agory będzie nazywał się "Nowy Dzień". Już w tej chwili Agora zarejestrowała trzy domeny internetowe związane z tą nazwą: nowydzien.pl, nowydzien.com.pl oraz nowydzien.com. Domeny zostały zarejestrowane 31.08.2005 r.
Agora nie komentuje tej sprawy, odsyłając do komunikatu prasowego, który ma się ukazać za kilka dni.

Nowy dziennik przygotowywany przez Agorę będzie opierał się na historiach ludzi. "Jeśli ktoś jest interesujący, ma coś ciekawego i ważnego do powiedzenia, to opowiemy o nim czytelnikom" - mówił Jerzy B. Wójcik w wywiadzie udzielonym wortalowi Wirtualnemedia.pl. - "Pokażemy co robi, jaki jest, jakie ma zdanie na ważne tematy."

Wiadomo, że dziennik nie będzie miał formy bulwarowego tabloidu. Przez wydawców określany jest jako popularna "gazeta środka". Ma poruszać tematy ważne dla kraju i świata w dynamiczny, przejrzysty i rzetelny sposób. Nie będzie posługiwał się schematami znanymi z tabloidów, takimi jak wymyślone tematy czy wchodzenie "do kuchni" znanym osobom. Nie będzie epatował grozą i skandalem, ale też nie będzie unikał tematów trudnych, niewygodnych lub kontrowersyjnych. (...)

Nowy dziennik będzie miał ponad dwudziestu dziennikarzy regionalnych. Według założeń wydawcy, nowy dziennik Agory nie będzie posiadał redakcji lokalnych, dlatego wszyscy korespondenci zostali wyposażeni w laptopy z dostępem do internetu, komórki oraz aparaty cyfrowe, by na bieżąco dokumentować wydarzenia. (...)
Szef dziennikarzy regionalnych - Roman Imielski - jest związany z Agorą od 10 lat. Był dziennikarzem, redaktorem i szefem działu w katowickim oddziale Gazety Wyborczej. Otrzymał także tytuł "Wybitnego Dziennikarza GW" za teksty o problemach Śląska, a w szczególności reform górnictwa. (...)
Według nieoficjalnych informacji codzienny nakład pisma ma wynosić około 1 miliona egzemplarzy a cena gazety to 90 groszy. Uruchomienie projektu kosztować będzie około 100 mln zł.

autor artykułu: matteo www.wirtualnemedia.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz