DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Leroy Merlin ponownie otwiera halę w Gdańsku

Leroy Merlin

Autor: dja
Źródło: Leroy Merlin
Data: 2005-11-03


3 listopada b.r. oficjalnie otwarto w Gdańsku odnowiony i przebudowany hipermarket Leroy Merlin. Przy okazji remontu sklep wzbogacono o dodatkową strefę aranżacji kuchni, zadaszono dział materiałów budowlanych oraz do użytku oddano kawiarnię.

Świeżo odnowiona hala, którą po uszkodzeniu w niej części konstrukcji dachu w marca b.r. poddano generalnemu remontowi, dzięki przeprowadzonym pracom modernizacyjnym zyskała nie tylko na atrakcyjności, ale i funkcjonalności.

Powstał nowy dział - "strefa aranżacji kuchni" - w którym nie tylko będzie można zakupić niezbędne do wyposażenia kuchni meble i urządzenia, ale również uzyskać indywidualny projekt zagospodarowania tego pomieszczenia.

Wygodniejszym stało się korzystanie z działu materiałów budowlanych, gdyż zadecydowano o jego zadaszeniu.

Powiększono również drogi komunikacyjne i wprowadzono ruch cyrkulacyjny, dzięki czemu klienci zyskali lepszy dostęp do produktów.

Dział dekoracyjny unowocześniono, by inspirował odwiedzających go klientów do upiększania swojego mieszkania.

Przyczyną remontu była katastrofa budowlana, jaka miała miejsce 16 marca b.r. W jednej z części budynku Leroy Merlin doszło do obsunięcia się dachu wskutek przeciążenia konstrukcji warstwą śniegu przekraczającą wielkości normowe. Zgodnie z ekspertyzą techniczną sporządzoną przez rzeczoznawcę, powołanego przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego do katastrofy doszło z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych, natomiast konstrukcja budynku oraz jego wykonanie było włąściwe, zgodne z wymaganiami norm.

Aby w przyszłości zapobiec podobnemu zagrożeniu projektanci odbudowywanej części hali zdecydowali się na wzmocnienie dachu dodatkowymi elementami stężającymi, które nadały mu większej sztywności, a fasadę wyposażyli w dodatkowe przelewy, które umożliwią odpływ topniejącego śniegu nawet w sytuacji awarii rynien. Dyrektor sklepu Krzysztof Nasiadka wprowadził także obowiązek stałego monitorowania zimą poziomu śniegu w okolicy neonów i usuwania go, gdy pokrywa przekroczy normę.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz