DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Frezarka krusząca

Autor:
Źródło:
Data: 2005-11-04


Frezarka krusząca Fao-Far 2.051DT przeznaczona jest głównie do kruszenia odpadów zrębowych oraz przygotowywania gleby pod nasadzanie drzew. Wykorzystać ją można także w innych pracach, m.in. do przygotowywania szlaków zrywkowych i pasów przeciwpożarowych oraz usuwania zarośli pod liniami energetycznymi.

Frezarka ma odporny na uszkodzenia rurowy bęben frezujący. Końcówki frezujące zamontowane są na osobnych wspornikach. Nie ma więc płyt montażowych, które zwykle szybko się ścierają. Bęben roboczy (wyważany statycznie i dynamicznie w klasie G6) gwarantuje spokojną pracę maszyny i długą żywotność łożysk. Duży prześwit (35 cm) sprawia, że nawet gruba warstwa gałęzi nie stanowi przeszkody dla tego urządzenia.Fao-Far 2.051DT w całości wykonany jest ze stali o podwyższonej wytrzymałości S355J, a elementy z blach wycinane są laserem i spawane w osłonie gazów szlachetnych. Urządzenie posiada 4-warstwowe zabezpieczenie antykorozyjne.

Blok napędowy wyposażony jest w wymuszony układ centralnego smarowania i chłodzenia olejem przekładni i półosi napędowych. Duża pokrywa tylna (sterowana siłownikami hydraulicznymi) oraz rama do pochylania drzew pozwalają na rozdrabnianie drzew stojących znacznej grubości.

Frezarka może być dodatkowo wyposażona w wał WOM ze sprzęgłem przeciążeniowym tarczowym suchym oraz ze sprzęgłem jednokierunkowym, sprzęgła cierne w wałkach pośrednich i chłodnicę oleju smarującego.

Dzięki zastosowaniu części produkowanych przez renomowanych europejskich producentów (np. przekładnie, koła pasowe, końcówki widiowe, wały napędowe) zarówno ten, jak i inne modele frezarek Fao-Far są przystosowane do długotrwałej pracy przy dużych obciążeniach.

 Dane techniczne 
 Szerokość robocza 200 cm 
 Maks. głębokość 10 cm
 Moc ciągnika 120-200 KM
 Obroty WOM 1000 obr./min 
 Ciężar 1950 kg
 Zęby z końcówkami widiowymi 40 szt.
 Napęd dwustronny

XPB 17 Optibelt

DRWAL 5/05 - Sprzęt leśny Opr.Kris
 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz