DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Francuzi chcą w Opolu montować meble

Gazeta.pl

Autor: Adam Barański
Źródło: Gazeta.pl
Data: 2004-10-28


Francuska firma Cap de Ville stara się o pozwolenie na budowę hal do montażu mebli przy ul. Wspólnej. Pracę znajdzie tam 50-100 osób. W przyszłości Cap de Ville być może wybuduje wielką fabrykę.

Dwa dni temu przedstawiciele francuskiej firmy zjawili się w ratuszu. - Poprosili nas o wydanie decyzji dotyczącej warunków zabudowy. Chcą postawić hale do montażu tzw. mebli miękkich, czyli tapicerowanych - mówi Arkadiusz Karbowiak, zastępca prezydenta ds. inwestycji.

Ratusz przychylnym okiem patrzy na prośbę inwestora, który wydzierżawił teren przy ul. Wspólnej od wrocławskiej firmy Bater. Stoją tam niezagospodarowane dawne magazyny wojskowe. - Firma chciałaby rozpocząć budowę jeszcze w tym roku, dlatego w połowie listopada wydamy decyzję o warunkach zabudowy. To stworzy możliwość załatwiania przez firmę innych formalności i rozpoczęcia budowy - cieszy się Karbowiak.

Miasto liczy na kolejne miejsca pracy. - Na początek inwestor deklaruje, że zatrudni 50 osób, później ta liczba ma wzrosnąć. Myślą nawet o przeniesieniu całej fabryki do Opola, jeśli interesy będą dobrze szły - mówi Karbowiak.

Będzie to pierwszy zakład tej firmy w Opolu. Jej meble od lat stoją w mieszkaniach na Opolszczyźnie, ponieważ Cap de Ville kooperuje z przedsiębiorstwami meblowymi w naszym regionie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz