DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Tygodniki zagrożone przez internet

Autor:
Źródło:
Data: 2005-11-03


Dzienniki boją się internetu i strach ten można uznać za jak najbardziej uzasadniony. <

Nikt nie dorówna internetowi pod względem szybkości podawania informacji. Okazuje się jednak, że powody do obaw mają też wydawcy tygodników. Przynajmniej na razie w Stanach Zjednoczonych.

Ostatnie badania firmy Media Life, którego respondentami byli media planerzy i osoby zajmujące się zakupem mediów, pokazują jasno, że oprócz najsilniejszych na rynku amerykańskim tytułów, tygodniki przegrają w konkurencji z siecią. Przewiduja oni, że jeden tytuł na trzy wypadnie wkrótce z rynku.

Aż 71,4% badanych wierzy, że internet jest obecnie najpoważniejszym rywalem tygodników. 40,8% uważa jednak, że na rynku jest miejsce dla tygodników, głównie dlatego, że mogą sobie one pozwolić na bardziej dogłębną analizę wydarzeń.
Co ważne, tylko 20% badanych uznało, że tygodniki pozostaną skutecznym nośnikiem reklam. 62% uznało, że w tej roli tygodniki wypadają coraz słabiej.
18% respondentów uważa, że tygodniki nie przedstawiają żadnej wartości dla reklamodawcy. Pośród tygodników, które ich zdaniem mają szansę się wybronić na amerykańskim rynku, jest Time oraz Newsweek.

Magdalena Górak - Internet Standard IDG Poland SA


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz