DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

MPP Świecie: Na razie to tylko korekta

Parkiet

Autor: Tomasz Hońdo
Źródło: Parkiet
Data: 2005-10-31


Ostatnia zwyżka kursu Świecia to wciąż jedynie odbicie po wcześniejszej silnej przecenie. Trudno na tej podstawie oczekiwać trwałej tendencji wzrostowej w nadchodzących miesiącach.

Za sukces można uznać przebicie przyspieszonej linii trendu spadkowego, biegnącej od lutego. Byki mają jednak ciągle sporo do zrobienia. O zdecydowanej poprawie nastrojów będzie można mówić dopiero po pokonaniu serii lokalnych szczytów, z których najwyższy znajduje się na wysokości 49,5 zł. Jeśli to się uda, to i tak prawie natychmiast kurs będzie się musiał zmierzyć z kolejną barierą - linią długoterminowego trendu spadkowego. Jego początki sięgają jeszcze września 2003 r. Trwała tendencja wzrostowa narodzi się dopiero po pokonaniu tych oporów.

Obecne odreagowanie niewiele różni się od poprzednich korekt, które notowano w ostatnich dwóch latach. Kilka razy wystąpiły zwyżki o ponad 20%, które jednak nie przekreśliły utrzymującej się tendencji spadkowej. Na razie niewiele wskazuje na to, by tym razem miało być inaczej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz