DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

250 miejsc pracy w nowych zakładach grupy Fakro

PAP

Autor: MN
Źródło: PAP
Data: 2004-10-25


Dwa nowe zakłady produkcyjne, które zatrudnią około 250 pracowników, uruchomi do końca przyszłego roku firma Fakro z Nowego Sącza (woj. małopolskie), jeden ze światowych liderów na rynku okien dachowych
Poinformowała PAP w poniedziałek przedstawicielka spółki Ewa Węgrzyn.

W ciągu najbliższych miesięcy zostanie oddana do użytku nowa hala produkcyjno-magazynowa w Dobrej (woj. małopolskie), gdzie zatrudnienie znajdzie 50 pracowników. Jeszcze w tym roku powinna ruszyć też budowa kolejnej hali produkcyjnej w Rudniku (woj. podkarpackie) o powierzchni 10 tys. metrów kwadratowych, która umożliwi stworzenie około 200 dodatkowych miejsc pracy. Oba zakłady będą produkować elementy do okien dachowych.

Węgrzyn nie podała wysokości nakładów inwestycyjnych na realizację tych planów. Powiedziała jedynie, że firma trzyma się zasady przeznaczania całości wypracowanych zysków na inwestycje. "Zgodnie z tą zasadą w tym roku w głównym zakładzie produkcyjnym w Nowym Sączu uruchomiono dwie nowe linie do hartowania szkła oraz do lakierowania drewna. Tylko te dwie inwestycje kosztowały przeszło 2 mln euro" - zaznaczyła.

Przyjęta strategia grupy Fakro zakłada osiąganie rocznie 20-30 proc. wzrostu obrotów poprzez zwiększanie sprzedaży obecnie oferowanych i nowych produktów, przede wszystkim na rynkach zagranicznych. Obecnie spółka pod własną marką eksportuje 70 proc. produkcji do 40 krajów świata.

W celu zwiększenia sprzedaży na najważniejszych rynkach zagranicznych w najbliższym czasie powstanie kolejna firma dystrybucyjna w Chinach. Obecnie Fakro posiada osiem tego typu przedstawicielstw w: Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Niemczech, Węgrzech, Rosji, Ukrainie i Stanach Zjednoczonych.

Grupa Fakro jest drugim producentem okien dachowych na świecie z 17-proc. udziałem w globalnym rynku. W jej skład wchodzi 17 firm, w tym osiem produkcyjnych i dziewięć handlowych, które zatrudniają w sumie ponad 2 tys. pracowników. Fakro jest firmą polską, należącą do trzech wspólników.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz