DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Praktiker idzie na giełdę

Rzeczpospolita

Autor: reuters, kor.
Źródło: Rzeczpospolita
Data: 2005-10-28


Niemiecka grupa handlu detalicznego Metro AG nie znalazła inwestora, który chciałby kupić sieć marketów budowlanych Praktiker. Zapowiada więc realizację innego scenariusza - sprzedanie akcji tej sieci na giełdzie.

Przygotowania do tego debiutu są już bardzo zaawansowane - poinformowało Metro w opublikowanym wczoraj komunikacie, choć terminu ewentualnej emisji nie podało. Według nieoficjalnych informacji przejęciem Praktikera, który nie pasuje do nowej strategii grupy, był zainteresowany fundusz typu private equity Permira, jednak strony nie zdołały się porozumieć w sprawie ceny.

Czy wczorajsza zapowiedź wprowadzenia sieci budowlanych marketów na parkiet to pokerowa zagrywka w rozmowach z ewentualnym inwestorem? - Jest to możliwe, ale chyba mało prawdopodobne. Moim zdaniem dojdzie do debiutu Praktikera - powiedział agencji Reuters jeden z maklerów. Analitycy szacują, że oferta może być wyceniona na 1,26 mld euro.

Sieć Praktiker powstała w 1978 r., w Polsce pojawiła się w 1997 r. Obecnie w naszym kraju ma 17 marketów, które zatrudniają ponad 1300 pracowników.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz