DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Najlepiej pracować w średniej firmie usługowej

Autor:
Źródło:
Data: 2005-10-28


Pracownicy firm usługowych średniej wielkości są zadowoleni ze swojej pracy, najbardziej zaangażowani, zmotywowani i lojalni wobec pracodawcy - wynika z badań przeprowadzonych przez TNS OBOP. Przeprowadzono je w ramach programu "Inwestor w Kapitał Ludzki", zorganizowanego już po raz czwarty przez Instytut Zarządzania.

Najwyższą wartość Indeksu Zaangażowania Pracowników uzyskały przedsiębiorstwa średniej wielkości, podczas gdy dla firm dużych i znanych na rynku Indeks ten nierzadko był niższy od 60 pkt.
Z badania TNS OBOP wynika także, że liderami w budowaniu zaangażowania pracowników są firmy usługowe. Nieco gorzej na ich tle wypadły firmy z branży produkcyjnej i handlowej, a najsłabiej instytucje publiczne.
"Wśród firm usługowych wysokimi wskaźnikami zaangażowania pracowników mogą pochwalić się firmy szkoleniowe i doradcze. Co ciekawe, na przeciwległym biegunie znajdują się duże instytucje finansowe, dla których średnia wartość Indeksu była niższa od 65, a także niższa niż dla pozostałych firm usługowych ogółem" - powiedział cytowany w komentarzu do wyników badań Jan Wykrytowicz z TNS OBOP, specjalizujący się w badaniach pracowniczych.
Średnia wartość Indeksu wyliczonego w trakcie badania firm, biorących udział w programie była wyższa zarówno od wyniku uzyskanego z innych badań pracowniczych przeprowadzonych w Polsce, jak i tych realizowanych w całej Europie.
Badania były przeprowadzane w okresie od lipca do września 2005 roku. Wzięło w n ich udział 31 firm.

TNS OBOP


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz