DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Firmy bez internetu w mniejszości

Autor:
Źródło:
Data: 2005-10-19


Stron WWW przybywa i to szybko. Według raportu Netcraft tylko w obecnym roku dodano ich 17,4 mln. To najwięcej w historii internetu.
<

Polskie firmy często traktują stronę internetową jako wizytówkę, którą należy mieć, ale z której posiadania niewiele wynika. Według raportu OECD ma ją już prawie co druga polska firma. Z samego internetu korzysta zaś 85% firm zatrudniających co najmniej 10 osób.
Najnowszy raport Nauka, technologia i przemysł w krajach OECD podkreśla coraz większe znaczenie dziedzin gospodarki opartych na wiedzy. Internet jest jednym ze stosunkowo nowych kanałów jej tworzenia i rozpowszechniania, ale jak wskazują poniższe wykresy, jego potencjał jest już dobrze rozpoznany i wykorzystywany.

Firma bez dostępu to relikt
Zdecydowana większość przedsiębiorstw w krajach OECD ma dostęp do internetu. Praktycznie wszystkie firmy z Danii, Finlandii, Belgii oraz Szwecji korzystają z Internetu. Wśród krajów z byłego bloku wschodniego wyróżniają się Czechy, z 90% nasyceniem. Polska nieznacznie wyprzedza Węgry.

Firma bez strony to mniejszość
Ciekawy jest kolejny wykres, który uzmysławia skalę zainteresowania internetem przedsiębiorstw na świecie. Obrazuje jak wiele jest firm, które mają swoje strony WWW. W takich krajach jak Szwecja, Dania czy Japonia obecność firmy w sieci jest wręcz obowiązkowa. Pod względem liczby firm (zatrudniających ponad 10 osób) w nszym regionie wyprzedzają nas Czechy, gdzie prawie 61% firm ma własny serwis, oraz Słowacja, gdzie stronę WWW ma prawie 47%. Wśród krajów OECD Polska nie wypada stosunkowo słabo. Ręce zacierać więc mogą rejestratorzy domen. Rację ma zapewne Wolfgang Laskowski z firmy NetArt, który twierdzi, że najlepsze wciąż przed nami. - Po pierwsze, porównując nas z innymi krajami, rynek ma wciąż spory potencjał. Po drugie, ciągle rośnie wśród klientów świadomość tego, jak ważna jest dobra nazwa...

Po raz pierwszy od czasu publikacji pierwszego raportu OECD dotyczacego Nauki, technologii i przemysłu, średnio dla 30 krajów OECD odnotowano spadek liczby linii telefonii stacjonarnej. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się dostęp do internetu, szczególnie jeśli w gospodarstwie domowym są dzieci.

Magdalena Górak

przeczytaj cały artykuł www.internetstandard.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz