DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Kordelas Leśnika Polskiego dla Polskiego Radia

Lasy Państwowe

Autor: Przemysław Przybylski
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2005-10-18


Przyznaniem Kordelasa Leśnika Polskiego Lasy Państwowe uhonorowały 80-lecie istnienia Polskiego Radia. Dyrektor generalny Janusz Dawidziuk przekazał wyróżnienie na ręce prezesa Andrzeja Siezieniewskiego.

Podczas uroczystości w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie dyrektor Janusz Dawidziuk powiedział, że Kordelas jest wyrazem wdzięczności leśników za życzliwość środowiska radiowego w walce o rozwój polskich lasów.

"Chcemy w ten sposób podziękować za Państwa zaangażowanie, szczególnie w proces edukacji i uświadamiania społeczeństwu czym jest las w życiu człowieka. Nie można wyobrazić sobie lepszego sprzymierzeńca na tym polu, niż medium cieszące się tak wysokim zaufaniem słuchaczy i cenione za rzetelność i wiarygodność".

Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski dziękując za wyróżnienie, podkreślił, że polskie lasy należą do najpiękniejszych w Europie i są prawdziwą chlubą Polski.

"Jeśli Polskie Radio choć w części przyczyniło się do tego stanu, to jest to dla nas najlepsza nagroda. Kordelas jest symbolem obrony, więc głęboko bierzemy sobie do serca zadanie chronienia polskich lasów przed zagrożeniami, które czyhają na nie z wielu stron".

Współpraca Lasów Państwowych i Polskiego Radia trwa od wielu lat. Jej efektem jest wiele wspólnych akcji, m.in. Dzień Polskiej Niezapominajki, cykl audycji prezentujących leśne kompleksy promocyjne, lub - ostatnio – Dzień Edukacji Leśnej na antenie Jedynki. Tematyka leśna stale obecna jest również w programach informacyjnych i publicystycznych na wszystkich antenach Polskiego Radia.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz