DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Pfleiderer Grajewo SA: raport DM BZ WBK

DM BZWBK

Autor:
Źródło: DM BZWBK
Data: 2005-10-12


Analitycy DM BZWBK wznowili rekomendację spółki GRAJEWO na KUPUJ, cena docelowa ustalona została na 30 zł.

Szacujemy, żw zysk netto Grupy wzrośnie o 55% w ciągu najbliższych dwóch lat na skutek przejęć oraz dzięki nowym inwestycjom w Rosji - na najszybciej rozwijającym się rynku meblowym w Europie. Atrakcyjna wycena ? 2006P P/E ? 10,2x oraz 2007P ? 8,7x w połączeniu z przynajmniej 2-3% stopą dywidendy, sprawia, iż spółka powinna być postrzegana jako jedna z najbardziej atrakcyjnych krajowych spółek przemysłowych o średniej kapitalizacji.

Szacujemy, iż drugie półrocze 2005r. będzie dużo lepsze niż pierwsze dzięki sezonowości sprzedaży, niższym średnim cenom drewna oraz efektom wdrażania programu redukcji kosztów. Główna linia produkcyjna pracuje już w pełni efektywnie po kilkumiesięcznym okresie dostrajania przy jednostkowych kosztach produkcji niższych o 2-4% oraz nieco wyższych zdolnościach produkcyjnych. Zarząd spółki potwierdza, iż sprzedaż w III kw. 2005r. była wyższa, a popyt ze strony przemysłu meblowego nie został zredukowany na skutek umocnienia się kursu złotego wobec euro.

Wzrost spółki opiera się zarówno na przejęciach jak i nowych inwestycjach. Niedawno ogłoszone przejecie spółki Silekol powinno zwiększyć zysk netto w 2006r. o 5 mln zł, natomiast wykupienie mniejszościowego udziału w spółce Prospan o kolejne 22 mln zł. Produkcja w oddanej z opóźnieniem inwestycji w Rosji najprawdopodobniej rozpocznie się na początku 3 kw. 2006r., zwiększając zysk netto o około 10 mln zł.

Wzrost zysku netto w latach 2005P-2007P szacujemy na 55%, zakładając rozpoczęcie produkcji przez nową fabrykę w Rosji oraz wzrost udziałów w spółce Prospan do 100%, co powinno przyczynić się do spadku wskaźnika P/E na 2007P do 8,7x, czyli do najniższego poziomu wśród krajowych spółek przemysłowych o średniej kapitalizacji. Ponadto, prognozujemy, iż Grajewo wypłaci dywidendę w wysokości przynajmniej 0,7 zł za akcję. Wznawiamy rekomendowanie spółki z zaleceniem KUPUJ przy 12-miesiecznej cenie docelowej 30 zł, wskazującej na 15% potencjał wzrostu.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz