DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Swarzędz raczej sprzeda nową emisję

PAP

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2005-10-10


Emisja Swarzędza prawdopodobnie sprzeda się w całości, spodziewana jest duża redukcja w ramach zapisów dodatkowych - poinformowało źródło zbliżone do oferty.

"Myślę, że to będzie pełen sukces, wszystkie akcje zostały sprzedane. Zapisy dodatkowe spowodują, że będzie bardzo wysoka redukcja, bo dysproporcja między ceną emisyjną 65 groszy, a ceną giełdową jest bardzo wysoka" - powiedział rozmówca PAP.

Z VI emisji 53,26 mln nowych akcji z prawem poboru Swarzędz Meble chce pozyskać 34,6 mln zł i przeznaczyć na m.in. spłatę zobowiązań oraz podniesienie środków obrotowych.

W poniedziałek zakończone zostało przyjmowanie zapisów podstawowych i dodatkowych.

Prawo poboru uprawnia do objęcia czterech akcji subskrybowanych.

Jeśli w ramach prawa poboru akcjonariusze nie obejmą jednak wszystkich oferowanych akcji spółka przewiduje przeprowadzenie dodatkowych zapisów od 18 do 19 października.

WZA Swarzędza w lipcu 2005 roku zdecydowało o obniżeniu wartości nominalnej akcji z 2,50 zł do 0,50 zł i jednocześnie o podwyższeniu kapitału przez emisję 53,26 mln nowych akcji VI emisji, już o wartości nominalnej 0,50 zł, z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

W poniedziałek na zamknięciu kurs spółki wzrósł o 1,9 proc. do 1,08 zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz