DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Liberalizacja duńskiego rynku pracy

Autor:
Źródło:
Data: 2005-10-13


Jyllands-Posten z dn. 10 bm. (artykuł N.Ditleva) donosi o postulacie duńskich Radykalnych Liberałów, wskazujących na konieczność liberalizacji dostępu do duńskiego rynku pracy dla obywateli Polski i państw bałtyckich.

Dziennik przytacza wypowiedź rzeczniczka partii ds. rynku pracy Elisabeth Geday: "Im więcej wykwalifikowanych pracowników uda nam się ściągnąć do Danii, tym lepiej dla wszystkich. Generuje to wzrost, a tym samym jest dobre także dla duńskich bezrobotnych. Musimy przestać traktować pracowników z innych państw jako zagrożenie".
E.Geday stwierdza jednocześnie, iż państwo i duńska administracja rynku pracy powinny podjąć aktywne działania na rzecz przyciągnięcia do Danii większej niż dotychczas liczby pracowników z nowych państw członkowskich. Sugeruje, iż należy jak najszybciej złagodzić normy porozumienia międzypartyjnego, regulującego ich dostęp do duńskiego rynku.
Wskazuje w szczególności na celowość dopuszczenia ich pracy w niepełnym wymiarze godzin, w połączeniu z uczestnictwem w kursie języka duńskiego. Rzecznicy ds. rynku pracy Liberałów i Socjaldemokratów kategorycznie odrzucają propozycje Radykalnych Liberałów.

z serwisu MSZ


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz