DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Święto Drzewa

Autor:
Źródło:
Data: 2005-10-11


Prawie 2,5 tysięcy szkół z całej Polski zgłosiło się do tegorocznej III edycji Święta Drzewa, które przypadło 10 października. Z pomocą lokalnych nadleśnictw uczniowie sadzą drzewa w swojej najbliższej okolicy. Organizatorem jest klub Gaja.

Akcję sadzenia drzew zainaugurowano w poniedziałek happeningiem i akcją informacyjną na Placu Zamkowym w Warszawie. Chętni mogli tam otrzymać sadzonkę drzewa. "Miejsce to nie zostało wybrane przypadkowo, ponieważ do niedawna na Placu Zamkowym rosło piękne drzewo, które zostało wycięte" - przypomina prezes klubu Gaja Jacek Bożek. Dodał, że urzędnicy miejscy nie potrafili jednoznacznie wyjaśnić, dlaczego drzewo wycięto i czy będzie w tym miejscu posadzone nowe.
"W tym roku pragniemy zwrócić uwagę na związki drzew z rzekami i wodą, a także specyfikę lasów nadrzecznych. Drugim tematem przewodnim są drzewa w miastach i problem znikającej zieleni w aglomeracjach miejskich" - mówi Bożek.
Stałym partnerem w organizacji Święta Drzewa są Lasy Państwowe. "Szkoły kontaktują się z najbliższym nadleśnictwem, które dostarcza sadzonki drzew, wspólnie szukają miejsc, gdzie można zasadzić nowe drzewa, i wspólnie je sadzą" - wyjaśnił Bożek.

Święto Drzewa to nie tylko sadzenie drzew, ale również różne działania edukacyjne i artystyczne, dostosowane do lokalnych warunków i możliwości, m.in. wyszukiwanie i obejmowanie opieką drzew pomnikowych, zakładanie lub porządkowanie istniejących parków i ogrodów szkolnych, lekcje tematyczne i konkursy.
Klub Gaja to ogólnopolska organizacja ekologiczna, założona w 1988 roku, która prowadzi kampanie na rzecz ochrony zwierząt, przyrody i środowiska, m.in. "Zwierzę nie jest rzeczą" i "Teraz Wisła". BPI reo

www.naukawpolsce.pap.pl

REKLAMA

Wiertarko-wkrętarka 9,6V Maktec Katalog Budownictwa Drewnianego 
2005 Katalog Budownictwa Drewnianego 
2004 Barum POLARIS 2

Chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze?
Zrób zakupy w naszym sklepie!


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz